Vis dėlto, įžengus į ramesnius kelionių mėnesius (rugsėjį ir spalį), penktadienį Londone buvo priežasčių švęsti, nes viešbutyje „Langham Hotel“ į „Skytrax World Airline Awards 2022“ apdovanojimų ceremoniją susirinko šios pramonės lyderiai, rašoma CNN.
JK įsikūrusi oro linijų ir oro uostų apžvalgų ir reitingų svetainė „Skytrax“ atliko daugiau kaip 14 mln. klientų apklausų daugiau kaip 100 šalių, kad išsiaiškintų šiuo metu pasaulyje mėgstamiausią oro linijų bendrovę.
Šių metų laimėtojas nebuvo svetimas ant nugalėtojų pakylos. Naujai karūnuota „Qatar Airways“ nuo 1999 m., kai buvo pradėti teikti apdovanojimai, pagrindinį prizą iš viso laimėjo 7 kartus. Penktadienį Kataro oro linijos taip pat pelnė dar 8 apdovanojimus, įskaitant geriausios verslo klasės ir geriausios verslo klasės vietos apdovanojimus.
Vos prieš du mėnesius oro linijos užėmė pirmąją vietą „AirlineRatings.com“ sudarytame geriausių pasaulio oro linijų reitinge.
„Qatar Airways“ grupės vadovas Akbaras Al Bakeris padėkojo savo „neįtikėtiniems darbuotojams“ už „nuolatinį atsidavimą ir ryžtą“ ir sakė, kad „laimėti šiuos apdovanojimus tais pačiais metais, kai švenčiame savo 25-erių metų jubiliejų, yra dar labiau džiugu“.
Netrukus po apdovanojimo įteikimo jis „CNN Travel“ sakė, kad oro linijų bendrovės nuolatinės sėkmės paslaptis yra: „Nuoseklus aptarnavimas, nuoseklus produktas, nuoseklus dėmesys keleiviams ir absoliutus visų oro linijų darbuotojų atsidavimas.“
„Singapore Airlines“, pagal „Skytrax“ apklausos rezultatus užėmusi antrąją vietą pasaulyje, taip pat pelnė 9 apdovanojimus, įskaitant geriausio salono personalo, geriausios pirmosios klasės, geriausios pirmosios klasės vietos ir geriausio pirmosios klasės maitinimo apdovanojimus.
„Ryanair“ staigmena
Trečioje vietoje liko JAE oro linijos „Emirates“, kurios taip pat buvo apdovanotas už geriausias pramogas skrydžio metu, geriausią ekonominę klasę, geriausią ekonominės klasės maitinimą ir geriausią aukščiausios ekonominės klasės vietą.
Japonijos oro bendrovė ANA („All Nippon Airways“) užėmė ketvirtąją vietą ir taip pat buvo pripažinta švariausia oro linijų bendrove pasaulyje: tai nėra lengva, nes dėl dvejus metus trukusio „COVID-19“ klientai itin atidžiai stebi higienos ir švaros standartus. Be to, ji pelnė dar 4 apdovanojimus, tarp jų – už geriausias oro uosto paslaugas.
Australijos oro linijų bendrovė „Qantas“ užėmė penktąją vietą.
JAV pirmaujanti oro linijų bendrovė „Delta Air Lines“ laimėjo 6 apdovanojimus konkretaus regiono kategorijose, o „Turkish Airlines“ tapo geriausiu Europos oro vežėju, pelniusiu 4 apdovanojimus, įskaitant itin konkurencingą geriausios Europos oro linijų bendrovės titulą.
Airijos oro linijų bendrovė „Ryanair“ pirmą kartą triumfavo apdovanojimuose ir pelnė geriausios Europos pigių skrydžių bendrovės titulą. Šią vasarą „Ryanair“ tapo viena patikimiausių regiono oro linijų bendrovių, kuri atšaukė palyginti nedaug skrydžių, o liepos ir rugpjūčio mėnesiais net siūlė „gelbėjimo“ skrydžius, kad padėtų žmonėms, įstrigusiems dėl konkurentų atšauktų skrydžių.
Albertine Murasira, „RwandAir“, laimėjusios geriausio oro linijų personalo aptarnavimo Afrikoje apdovanojimą, skrydžio palydovė, sakė, kad šis apdovanojimas paskatins oro linijas toliau kelti standartus.
Kadangi tai apdovanojimas už „geriausius darbuotojus, mums tai labai didelis laimėjimas“, – CNN sakė ji. „Tai paskatins mus ir toliau rūpintis savo keleiviais“.
Edwardas Plaistedas, „Skytrax“ generalinis direktorius, teigė, kad nors apdovanojimais pagerbti geriausi aviacijos atstovai, ši pramonės šaka vis dar kovoja su dėl konflikto Ukrainoje kilusia įtampa, dėl COVID-19 nulemto darbuotojų trūkumo ir degalų kainų šuolio.
„Apskritai daugeliu atžvilgių tai nebuvo patys laimingiausi laikai“, – jis sakė ceremonijos dalyviams.
Oro linijos nemoka jokio stojamojo ar registracijos mokesčio, kad galėtų pretenduoti į apdovanojimus, o visas apklausos ir apdovanojimų renginio išlaidas apmoka „Skytrax“. Visą nugalėtojų sąrašą galima rasti „Skytrax“ svetainėje.
20 geriausių pasaulio oro linijų 2022 m.:
1. „Qatar Airways“
2. „Singapore Airlines“
3. „Emirates“
4. ANA („All Nippon Airways“)
5. „Qantas Airways“
6. „Japan Airlines“
7. „Turkish Airlines“
8. „Air France“
9. „Korean Air“
10. „Swiss International Air Lines“
11. „British Airways“
12. „Etihad Airways“
13. „China Southern Airlines“
14. „Hainan Airlines“
15. „Lufthansa“
16. „Cathay Pacific“
17. KLM
18. „EVA Air“
19. „Virgin Atlantic“
20. „Vistara“
- Geriausias pasaulyje lėktuvo salono personalas: „Singapore Airlines“.
- Geriausia pasaulyje lėktuvų salonų švara: ANA („All Nippon Airways“).
- Geriausias pasaulyje nepriklausomas oro uosto salonas: „Plaza Premium“.
- Geriausias pasaulyje verslo klasės salonas: „Virgin Atlantic“.
- Geriausia pasaulyje laisvalaikio oro linijų bendrovė: „SunExpress“.
- Geriausia pasaulyje pigių skrydžių oro linijų bendrovė / geriausia pigių skrydžių bendrovė Azijoje: „AirAsia“.
- Geriausia pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje: „Ryanair“.
- Geriausia pigių skrydžių bendrovė Šiaurės Amerikoje: „Southwest Airlines“.
- Geriausia pigių skrydžių bendrovė Afrikoje: „FlySafair“.
- Geriausia pasaulyje tolimųjų reisų pigių skrydžių oro linijų bendrovė: „Scoot“.
- Geriausia pasaulyje pirmosios klasės oro linijų bendrovė: „Singapore Airlines“.
- Geriausia pasaulyje verslo klasės oro linijų bendrovė: „Qatar Airways“.
- Geriausia pasaulyje aukščiausios ekonominės klasės oro linijų bendrovė: „Virgin Atlantic“.
- Geriausia pasaulyje ekonominės klasės oro linijų bendrovė: „Emirates“.