Tokius duomenis paskelbė kasmet saugiausių šalių sąrašą pagal Pasaulinį taikos indeksą (GPI) sudarantis Ekonomikos ir taikos institutas.
Tyrimo metu vertinta saugumo situacija 163 šalyse. Renkant saugiausias valstybes atsižvelgta į 23 kriterijus, tarp kurių – smurtinių nusikaltimų, terorizmo, ginklų importo ir eksporto, pabėgėlių antplūdžio ir nesankcionuotų protesto akcijų skaičius.
Į pirmąjį saugiausių šalių dešimtuką pateko Naujoji Zelandija, Portugalija, Čekija, Šveicarija, Kanada, Japonija ir Slovėnija.
Nepaisant teroro aktų Belgijoje ir Prancūzijoje, pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Afrikos antplūdį, Europa pernai įvardinta kaip "vienas saugiausių geografinių regionų pasaulyje", skelbia Institutas.
Panama, savo ruožtu, šiemet įvertinta, kaip padariusi didžiausią šuolį saugumo prasme – iš 49 pozicijos ji atsidūrė 24-oje. Taigi, dabar šioje šalyje yra kur kas saugiau nei anksčiau.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ekstremali Kosta Rika: kaip pasivaikščioti tarp debesų, suerzinti krokodilą ir išmokti joti
Didžiausias pokytis saugumo prasme įvyko Centrinėje Amerikoje ir Karibų jūros regione. Saugiausia šiuose kraštuose šiuo metu yra Kosta Rikoje.
Vis dėlto kai kuriose pasaulio dalyse nesaugumas tik padidėjo. Žymiausias pokytis įvyko Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje.
Remiantis Ekonomikos ir taikos instituto išvadomis, pernai 81 pasaulio šalis tapo saugesnė, o 79 valstybės – mažiau saugios.
Kaip ir ankstesniais metais, pernai nesaugiausia buvo Sirijoje, Pietų Sudane ir Irake.
Tačiau pernai padidėjo nesaugumo lygis Turkijoje – dabar ji užima 145 vietą, iš 163 sąraše esančių valstybių. Rusija atsidūrė 151 vietoje.
JAV sąraše užima 103 vietą, Brazilija, kurioje šią vasarą vyks olimpinės žaidynės, – 105, o Meksika – 140 vietą.