Net aštuntus metus iš eilės karūną tyrimų firmos „Skytrax“ organizuojamuose rinkimuose pasiima Singapūro Čangio (Changi) oro uostas.
Kiek daugiau prieš metus oro uostas atidarė „Brangakmenį“ („Jewel“) – už 1,3 mlrd. JAV dolerių įkurtą prabangų kompleksą su 90 restoranų ir daugiau nei 200 parduotuvių. Jo pasididžiavimas – milžiniškas krioklys pastato viduje, kuris greitai tapo mėgiama nuotraukų vieta.
Šiemet geriausius oro uostus buvo planuojama paskelbti balandžio pradžioje Paryžiuje vykstančios Keleivių terminalo parodos metu, bet nuspręsta viską atidėti dėl koronaviruso pandemijos. Galiausiai geriausieji įvardinti paskelbus vaizdo įrašą.
Apdovanojimą atsiėmęs Čangio oro uosto vadovas Lee Seow Hiang sakė, kad šiemet tenka dorotis su itin daug iššūkių. „Kaip ir visi kiti, mes čia, Čangi oro uoste, ir toliau darome viską, kad apsaugotume keliautojų, lankytojų ir darbuotojų sveikatą“, – sakė jis.
„Žvelkime į priekį, į geresnius laikus, kurie bus greitai“, – pridūrė oro uosto vadovas.
Iš geriausiųjų TOP10 net 8 yra Azijoje. Stipriausiai pasirodė Japonija – net keturi jos oro uostai atsidūrė pirmajame dešimtuke.
Du Europos oro uostai pateko tarp geriausiųjų – Miuncheno ir Amsterdamo.
Geriausi oro uostai renkami remiantis keleivių pasitenkinimo apklausomis, kurias jie atlieka internete. Iš viso vertinama 550 oro uostų visame pasaulyje, o apklausose dalyvavo daugiau nei 100 valstybių piliečiai. Apklausos atliktos 2019 m. rugsėjį – 2020 m. vasarį.
Geriausių 2020 m. oro uostų TOP10:
- Singapūro Čangio oro uostas
- Tokijo Hanedos oro uostas
- Kataro Hamad oro uostas
- Pietų Korėjos Inčono oro uostas
- Vokietijos Miuncheno oro uostas
- Honkongo oro uostas
- Tokijo Naritos oro uostas
- Japonijos Nagojos oro uostas
- Amsterdamo Schipholio oro uostas
- Japonijos Kansai oro uostas