„The Economist Intelligence Unit“ (EIU) sureitingavo 113 pasaulio miestų palygindami 138 kasdienių produktų krepšelio kainą.
Naujausiame reitinge Europos miestai Paryžius ir Ciurichas aplenkė Singapūrą ir Osaką, kurie kovo mėnesį buvo pirmoje vietoje kartu su Honkongu.
Šią savaitę paskelbtas reitingas rodo, kuriuose miestuose buvo brangiausia (ir pigiausia) gyventi pasaulį jau apėmus COVID-19 pandemijai.
Dėl jos sukelti valiutų kursų svyravimai (tarp jų – ir JAV dolerio kurso smukimas) lėmė, kad Afrikos, Amerikos ir dalies Europos miestai tapo pigesni. Tuo tarpu eurui sustiprėjus JAV dolerio atžvilgiu, brangiau tapo gyventi euro zonos miestuose. Šveicarijos franko kursas taip pat išaugo.
EIU aiškina, kad Singapūro nusileidimą reitinge lėmė ir užsieniečių darbuotojų išvykimas prasidėjus pandemijai. Mieste pirmą kartą per 17 metų buvo užfiksuotas gyventojų skaičiaus sumažėjimas.
Didžiausią šuolį reitinge padarė Teheranas, kuris pakilo iš 106 vietos į 79. Labiausiai nukrito Reikjavikas ir Brazilijos miestai Rio de Žaneiras bei San Paulas.
Pigiausiais miestais paskelbti Damaskas Sirijoje, Taškentas Uzbekijoje, Lusaka Zambijoje, Karakasas Venesueloje ir Almata Kazachstane.
Ataskaitoje taip pat pažymėta, kad visame pasaulyje išaugo elektronikos prietaisų kainos, tuo tarpu drabužių – krito. Daroma prielaida, kad tai lėmė masinis darbas iš namų.
Maisto produktų kainos išliko daugmaž tame pačiame lygyje, tačiau pabrango asmeninės higienos, tabako ir alkoholio produktai.
Brangiausi pasaulio miestai 2020 m.:
1. Paryžius, Prancūzija
1. Honkongas
1. Ciurichas, Šveicarija
4. Singapūras
5. Osaka, Japonija
5. Tel Avivas, Izraelis
7. Ženeva, Šveicarija
8. Niujorkas, JAV
9. Kopenhaga, Danija
10. Los Andželas, JAV
Pigiausi pasaulio miestai 2020 m.:
133. Damaskas, Sirija
132. Taškentas, Uzbekija
130. Lusaka, Zambija
130. Karakasas, Venesuela
129. Almata, Kazachstanas
128. Karačis, Pakistanas
127. Buenos Airės, Argentina
126. Alžyras
125. Bangaloras, Indija
124. Čenajus, Indija