Paskelbti nemokami maršrutai lietuviams po didžiausius JAV miestus

Ar žinojote, kad, lankant Laisvės statulą Niujorke su tuo pačiu bilietu galima lankyti ir Elis salos emigracijos muziejų, kuriame – ir lietuvio pasas? Kur tiksliai Centriniame parke stovi skulptūra Jogailai? Kur Niujorke galite apsistoti tame pačiame viešbutyje, kur dirbo ir „Baltą drobulę“ sukūrė Antanas Škėma? Kaip aplankyti architekto Jono Muloko projektuotą lietuviško modernaus stiliaus bažnyčią, kurio atitikmens Lietuvoje nėra ir niekuomet nebuvo?
Laisvės statula ir Elio salos imigracijos muziejus
Laisvės statula ir Elio salos imigracijos muziejus / „Tikslas – Amerika“ nuotr.

„Tikslas – Amerika“ projekto kūrėjai tautiečiams sukūrė ir visiems viešai naudotis pateikė maršrutus po didžiausius JAV miestus, praturtintus lietuviškais objektais.

„Puikiai suprantame, kad, vykdami į JAV, tautiečiai dažniausiai nori susipažinti su žymiausiais JAV objektais, tokiais kaip Laisvės statula ar Rugsėjo 11-osios memorialas. Tačiau kodėl gi neaplankius ir labai įdomių lietuvių sukurtų ar su mūsų istorija susijusių vietų, kurios nuo šių žymiųjų objektų – ranka pasiekiamos?, – klausia „Tikslas – Amerika“ projekto vadovas Augustinas Žemaitis. – Tam sukūrėme nemokamus maršrutus po didžiuosius JAV miestus – Niujorką, Bostoną, Vašingtoną ir jų apylinkes.“

„Tikslas – Amerika“ nuotr./Paminklas Jogailai Niujorko centriniame parke
„Tikslas – Amerika“ nuotr./Paminklas Jogailai Niujorko centriniame parke

Projekto savanorė Aistė Žemaitienė vardijo pavyzdžius: „Šalia Niujorko dažnai lankomos akcijų biržos – atminimo lenta lietuviui Aleksandrui Kuršiui, dar 1659 m. toje vietoje įsteigusiam pirmąją Niujorko lietuvišką mokyklą; greta Niujorko bibliotekos įėjimo – atminimo lenta aukotojui Martinui Ratkei iš Lietuvos, lankant Laisvės statulą su tuo pačiu bilietu galima aplankyti ir Imigracijos muziejų, per kurį, tuo metu tarnavusį kaip Imigracijos punktas, atvyko tūkstančiai lietuvių, veikiančiame muziejuje galima rasti su Lietuva susijusių eksponatų – eksponuojamas lietuvio užsienio pasas, už širdies griebia atsisveikinančios visiems laikams su Lietuva litvakės citata. Ir tai – tik keli ir tik Niujorko pavyzdžiai vietų, kurias kasmet aplanko daugybė turistų iš Lietuvos.“

„Tikslas – Amerika“ komanda 2017 m., su šiuo projektu laimėjusi LR Vyriausybės kanceliarijos organizuotą Šimtmečio iniciatyvų konkursą, aplankė ir sudokumentavo 11 šiaurrytinių JAV valstijų lietuvišką paveldą, kuris virto pirmu interaktyviu lietuviškų vietų JAV žemėlapiu tikslasamerika.lt . Žemėlapyje šiuo metu – 330 lietuviškų objektų su tiksliomis jų koordinatėmis.

Projektui susilaukus didelio Lietuvos ir JAV žiniasklaidos dėmesio, jis bus tęsiamas ir šįmet, greta jau 11 žemėlapyje esančių JAV valstijų bus aplankyti, nufotografuoti ir žemėlapyje su tiksliomis GPS koordinatėmis atsidurs dar bent septyniose JAV valstijose esantys objektai. Šiųmetė ekspedicija įvyks rugpjūčio 25 – rugsėjo 20 d.

„Tikslas – Amerika 2017“ pernai aplankė JAV valstijas, kuriose gyvena 45% JAV lietuvių. Sudėjus abudu projektus, internetinis žemėlapis po „Tikslas – Amerika 2018“ apims lietuviškas vietas JAV valstijose, kuriose gyvena 71% JAV lietuvių ir beveik visas valstijas, kuriose gausu lietuviškų vietų (daugelyje kitų valstijų lietuviai nesudarė tokių didelių telkinių ir todėl nepaliko po savęs daug lietuviškų vietų). Po ekspedicijos nemokamus maršrutus papildys ir maršrutai po Čikagą, Klivlandą ir Detroitą.

Nemokami maršrutai po didžiuosius JAV miestus pasiekiami čia: http://map.truelithuania.com/lietuviski-kelioniu-marsrutai-po-jav/

„Tikslas – Amerika“ nuotr./Rugsėjo 11-osios memorialas
„Tikslas – Amerika“ nuotr./Rugsėjo 11-osios memorialas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų