„Economist Intelligence Unit“ (EIU) kasmet daugiau nei pusšimtį pasaulio miestų išrikiuoja pagal saugumą. Atsižvelgiama į įvairius veiksnius, tokius kaip infrastruktūros, sveikatos, asmeninis ir skaitmeninis saugumas. Šiemet EIU įtraukė ir aplinkosauginius veiksnius, taip pat naują kriterijų – „urbanistinį atsparumą“: miesto sugebėjimą atsitiesti po nelaimės.
Vertinant asmeninį saugumą buvo atsižvelgta į nusikaltimų mastą, terorizmą ir kitokį smurtą. Skaitmeninis saugumas apėmė tokius pavojus kaip kibernetinės atakos. Sveikatos – ligoninių, pagalbos tarnybų, sveikatos apsaugos sistemos prieinamumą. Ir galiausiai, infrastruktūros saugumas vertinamas pagal pastatų, kelių ir tiltų saugumą. Kuo miestas saugesnis – tuo daugiau balų jis gavo.
Saugiausiųjų sąrašo viršūnėje dominuoja Azijos Ramiojo vandenyno pakrantės miestai, o pačiu saugiausiu trečius metus iš eilės paskelbtas Tokijas. Po jos rikiuojasi Singapūras ir Osaka.
Pirmajame dešimtuke atsidūrė du Europos miestai – Amsterdamas (pakilęs iš 6 į 4 vietą) ir Kopenhaga, kuri 8 vietą dalijasi su Seulu. Šiemet pirmą kartą į TOP10 pakilo ir Vašingtonas.
Iš 14 Europos miestų, kurie įtraukti į saugiausiųjų sąrašą, tik du gavo mažiau balų nei pasaulinis vidurkis 71,2. Tai – Stambulas ir Maskva. Anot EIU, nors Europos miestai paprastai renka aukštus balus sveikatos saugumo prasme, tačiau jiems koją kiša skaitmeninio saugumo spragos. Šioje kategorijoje į TOP10 pakliuvo tik Londonas.
TOP20 saugiausių pasaulio miestų
- Tokijas, Japonija
- Singapūras, Singapūras
- Osaka, Japonija
- Amsterdamas, Nyderlandai
- Sidnėjus, Australija
- Torontas, Kanada
- Vašingtonas, JAV
- = Kopenhaga, Danija
- = Seulas, Pietų Korėja
- Melburnas, Australija
- Čikaga, JAV
- Stokholmas, Švedija
- San Fransiskas, JAV
- Londonas, Jungtinė Karalystė
- Niujorkas, JAV
- Frankfurtas, Vokietija
- Los Andželas, JAV
- = Velingtonas, Naujoji Zelandija
- = Ciurichas, Šveicarija
- Honkongas, Kinija