Patarimai keliaujančioms poroms: kaip romantiškų atostogų neapkartinti nesutarimais?

Su antrąja puse vyksite į ilgai lauktą kelionę, kurioje tikitės dar labiau sustiprinti santykius? O gal į išvyką leisitės su ne taip seniai pažįstamu žmogumi ir svarstote, kas bus, jei atsiras nesutarimų? Artėjant meilės dienai, psichologė „Baltic Tours“ pranešime spaudai pasakoja, kokius malonius ir ne visai išbandymus poroms tenka patirti kelionėse ir kaip jie gali padėti santykiams.
Pora automobilyje
Pora / 123RF iliustr.

Keliavimas stiprina draugystę

Gaivus oro gurkšnis, kurio įkvepiame kelionėje, padeda sustiprinti santykius. Organizacijų psichologė, Kazimiero Simonavičiaus Universiteto lektorė Aistė Mažeikienė sako, kad net jei kartu esate ne vieną dešimtmetį, keliaudami į savo porą pažvelgsite naujomis akimis. Ji ypač akcentuoja žmones, auginančius vaikus arba intensyviai dirbančias poras, turinčias nedaug progų pabūti vienu du.

„Tokiems keliautojams ir trijų dienų kartu pakaks, kad prisimintų, jog yra vienas kitą mylinti pora. Po kelionių žmonės sugrįžta „pasikrovę“ naujų jėgų, dar labiau pasitiki vienas kitu ir atranda daugiau bendrų interesų, pavyzdžiui, kad abiem smagu mokytis lankomos šalies kalbos ar gaminti vietinės virtuvės patiekalus, kad aktyvias pramogas, tokias kaip banglentes mieliau iškeičiate į apsilankymą muziejuje arba, atvirkščiai, abu degate noru kelionėje patirti adrenaliną“, – teigia A.Mažeikienė

Asmeninio archyvo nuotr./Aistė Mažeikienė
Asmeninio archyvo nuotr./Aistė Mažeikienė

Anot psichologės, mažus vaikus turintys tėvai neretai sako, kad jaučia kaltės jausmą, jog tenka juos palikti. Bet ir pripažįsta, kad išvykos, kelionės ir jų planavimas ateityje padeda išlaikyti tvirtus santykius: „Juk gera, jei partneris kviečia pirkti lėktuvo bilietus bendrai kelionei, iki kurios – dar pusmetis, vadinasi, jis ir toliau mato jus kaip porą.“

Malonumas dviese būti tyloje

Na, o kaip elgtis tokiu atveju, jei kelionėje likus dviese, pabėgus nuo darbų, reikalų ir kasdienybės rūpesčių ištinka liūdna situacija: nepavyksta būti kartu, tiesiog nebėra apie ką kalbėtis? Psichologės manymu, kartais keliame sau pernelyg didelius reikalavimus: būti įdomiu kiekvieną minutę, nustebinti savo partnerį intelektu, apsiskaitymu, prajuokinti, turėti, ką pasakyti netgi daugiau nei gidas kelionėje.

„Dažnai stebiu poras, kurios jau daug metų kartu. Jos mane stebina gebėjimu būti ir gerai jaustis tyloje. Teko girdėti apie vieną japonų tradiciją. Pora, nusprendusi gyventi kartu, savaitę tyli. Jei jiems bus gera net kartu tylėti, tai išvada – jie tinka vienas kitam. Na, o jeigu jūsų šis metodas neguodžia, tai sekančiai kelionei planuokite bendrus užsiėmimus: išmokite ką nors nauja, pavyzdžiui, išbandykite giluminį nardymą, jogą, masažus, šokį“, – pataria psichologė.

Pasak A.Mažeikienės, būtų neteisinga tikėtis, kad kelionėje partneris jus turi linksminti, kaip tai darė per tris pirmus pasimatymus: „Žmogus turi visą jausmų skalę, kuri gali atsiskleisti ir per kelionę, tad būtume labai įsitempę, jeigu jaustume, kad iš mūsų tikimasi nuolatinio čiauškėjimo, gebėjimo sudominti lyg vedant žinių laidą.“

Nesutarimus paverskite kompromisais

Įdomu tai, kad kelionėse esame linkę būti tolerantiškesni nei kasdienybėje. Pirmiausia dėl to, kad suprantame, jog išvyka truks ribotą laiką, tad nesinori apsikrauti nemalonumais. Tačiau, A.Mažeikienės pastebėjimu, keliaujant su pora net ir gebėjimas prisitaikyti ne visada gelbsti situacijose, kuriose pradeda lįsti naujos ir nemalonios antrosios pusės savybės, dar vadinamos „skeletu, lendančiu iš spintos“. Pavyzdžiui, pastebėjote, kad antroji pusė turi priklausomybę nuo alkoholio ar pinigus ir išlaidas vertina visai kitaip nei jūs. A.Mažeikienė sako, kad šios situacijos yra vertingos norint pažinti partnerį.

Pasak A.Mažeikienės, būtų neteisinga tikėtis, kad kelionėje partneris jus turi linksminti, kaip tai darė per tris pirmus pasimatymus

„Kalbant apie partnerio priklausomybę, tai svarbus klausimas jums – ar pavyks ateityje su tuo taikstytis? Tiesiai šviesiai antros pusės paklauskite: ar tai dažna? Tai labai svarbu, ypač, jei kartu planuojate ateitį. Siūlyčiau su partneriu iš anksto pasikalbėti ir dėl galimų kelionės išlaidų, sudėlioti prioritetus, kam bus skiriami pinigai, pasiskirstyti, kas ir už ką mokės. Esu pastebėjusi, kad net artimi žmonės gali turėti labai skirtingą požiūrį į tokius, rodos, savaime suprantamus dalykus“, – pastebi A.Mažeikienė.

Savo ruožtu „Baltic Tours“ kelionių ekspertų komandos narė Diana Banel-Lekamavičienė pažymi, kad norint iškeliauti į įsimintiną kelionę, tikslinga su antrąja puse atvirai pasikalbėti apie lūkesčius, ko tikitės iš išvykos. Galbūt vienas svajoja apie „tinginio atostogas“, o kitam norisi aktyvių pramogų, adrenalino. Tokiu atveju teks ieškoti kompromisų. Tiek pačiai porai, tiek kelionių ekspertams, visada gera rasti aukso viduriuką ir suorganizuoti kelionę taip, kad abu įsimylėjėliai liktų patenkinti.

„Baltic tours“ nuotr./Diana Banel-Lekamavičienė
„Baltic tours“ nuotr./Diana Banel-Lekamavičienė

Veiklas, kurios įkvėpė, kartokite grįžę

Išbandymai grūdina santykius, tačiau džiaugsmingos patirtys ir nauji atradimai taip pat gali suartinti. Būtent dėl to, specialistų nuomone, porai reikalingos naujos patirtys, leidžiančios geriau vienas kitą pažinti. Įsimintiniausiais kelionės prisiminimais gali tapti drauge regėtas ugnikalnio išsiveržimas, kopimas į kalną, atrastas slaptas miestas, kuris nebuvo įtrauktas į jokį turistinį maršrutą.

„Dalykus, kurie kelionėje jums tiko ir įkvėpė, darykite ir sugrįžę, tai leis pakeisti rutiną. Pavyzdžiui, kartą per savaitę skirkite laiko pasivaikščiojimui po miestą su gidu ar kaip tik išvykite į užmiestį. Nueikite kartu paplaukioti į baseiną, vėliau pavakarieniaukite stebėdami naktinį miestą, o gal sėdėdami ant tvoros, kaip kad tai smagiai darydavote kelionėje? Leiskite sau atsikvėpti, nes nepabaigtų darbų bus visada, kaip ir buityje visada kils rūpesčių. Vadinasi, tai gali šiek tiek palaukti“, – neabejoja A.Mažeikienė.

Šv. Valentino dienai – ne tik tradicinės kryptys

Nežinia, ar tikėdamos posakiu, kad norint geriau pažinti savo antrąją pusę reikia leistis į kelionę, ar tiesiog ieškodamos progos pabūti kartu, poros vis dažniau svetur nusprendžia paminėti net ir tokias simbolines šventes kaip Šv. Valentino diena.

Vida Press nuotr./Pora kavinėje
Vida Press nuotr./Pora kavinėje

Kelionių ekspertė D.Banel-Lekamavičienė sako, kad klaidingai manoma, jog ši šventė aktuali tik jaunimui. Pastebima, kad vis daugiau vyresnių keliautojų meilės dienos proga ieško romantikos. Vieni tai daro plaukiodami gondola Venecijoje, kiti būtinai nori pakilti į Eifelio bokštą Prancūzijoje, tretiems maloniausia susikibus už rankų čiuožti nuo kalnų Italijoje.

„Visgi, romantika neturi konkrečios sostinės, klimato ar biudžeto. Jeigu žmogus kūrybiškas, šį jausmą jis gali pajausti bet kur. Žinoma, lietuviai svajoja nukeliauti į šiltesnio klimato šalis, todėl atsižvelgę į geras skrydžių, viešbučių kainas ir orą, per Valentino dieną poros keliauja ne tik tradicinėmis įsimylėjėlių pamėgtomis kryptimis, bet ir ten, kur šildo saulė – į Maltą, Kiprą, Ispaniją ar Maroką“, – tendencijas pasakoja D.Banel-Lekamavičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų