Iš viso praėjusiais metais tarp šių oro uostų buvo 79 460 skrydžių, o keleivius juo gabena net septynios oro linijos, rodo tarptautinės skrydžių statistikos agentūros OAG duomenys. Palyginimui, tarp Londono Hitrou ir Niujorko JFK buvo 14 tūkst. skrydžių.
Antrasis skrydžių sąraše – oro tiltas tarp Melburno ir Sidnėjaus (54 102 skrydžiai), trečiasis – Mumbajaus–Delio (45 188).
Iš viso net 15 daugiausia skrydžių turinčių maršrutų yra vietiniai, o ne tarptautiniai.
Judriausias tarptautinis maršrutas yra Kvala Lumpūras–Singapūras (30 187 skrydžių, 8 avialinijos), po jo seka Honkongas–Taipėjus (28 447) ir Tangerangas–Singapūras (27 046).
Kodėl Čedžu?
Čedžu oro uoste kasmet apsilanko daugiau nei 26 mln. keleivių. Kodėl tiek daug žmonių vyksta į šį miestą, kuris tikriausiai daugeliui net negirdėtas?
Čedžu sala, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, yra tarsi Pietų Korėjos Havajai – dramatiški vulkaniniai peizažai, požeminiai urvai, vaizdingi paplūdimiai, kriokliai.
Šioje saloje stūksantis Halasano ugnikalnis – aukščiausias visoje šalyje. Jo aukštis net 1950 metrų. Tiek snaudžiantis ugnikalnis, tiek jo apylinkės įtrauktos į nacionalinio parko teritoriją.
Turistus (ypač iš Kinijos) čia vilioja ir kazino, o prie turizmo daug prisideda tai, jog sala turi autonomijos statusą, todėl į ją patekti nereikia vizos.
Nors į Čedžu yra daugiausiai skrydžių, bet šis oro uostas – ne pats populiariausias pasaulyje. Juo praėjusiais metais (jau 20 kartą iš eilės) yra Atlantos Hartsfield-Jackson oro uostas. Praėjusiais metais jo terminaluose buvo 107,4 mln. keleivių.
Kur daugiausia skraidoma Europoje?
Daugiausia lėktuvų Europoje kyla taip pat vietiniams maršrutams. Pirmoje vietoje – Barselona–Madridas (18 812). Antroje – Sankt Peterburgas–Šeremetjevo oro uostas Maskvoje (17 722), trečioje – Izmiras–Stambulas (17 685).
Žvelgiant į tarptautinius skrydžius vien tik Europos erdvėje, judriausias yra Londono Hitrou–Dublino maršrutas (13 855). Net keturi iš TOP 10 judriausių maršrutų Europoje yra iš Hitrou.