Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Penki išmanūs būdai pažinti Lietuvą

Pastaraisiais metais Lietuvą vis dažniau atranda ne vien svečiai iš užsienio, bet ir patys lietuviai. Ir tai tikrai nestebina: šalies miestai nuolat atsinaujina bei pasiūlo įdomių atrakcijų, šalia miškų bei ežerų dygsta apžvalgos bokštai ir t.t. O geriausia kelionių po Lietuvą dalis ta, kad visos šalies vietos lengvai pasiekiamos bei tam pilnai užtenka kelių dienų spontaniškos kelionės.
Saulėlydis Palangoje
Saulėlydis Palangoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tačiau kaip tinkamai pasiruošti spontaniškai kelionei? Kokius daiktus rinktis? Kuria kryptimi važiuoti pirmiausiai? Laimei, visų šių klausimų galima nesunkiai išvengti ir tam pakaks vieno, kasdien naudojamo daikto, rašoma pranešime spaudai.

„Šiandien vien išmaniuoju telefonu galima ne tik per trumpą laiką išsiaiškinti, kurioje Lietuvos vietoje labiausiai norisi praleisti savaitgalį, bet ir išsirinkti kelionei tinkamiausius daiktus, nustatyti patį greičiausią arba vaizdingiausią maršrutą ar apsibrėžti visus lankytinus objektus. Trumpos ir iš anksto neplanuotos kelionės gali tapti galvos skausmu, bet turint ir tinkamai panaudojant išmanųjį telefoną nuo šio skausmo galima lengvai apsisaugoti“, – sako „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis ir dalinasi penkiais patarimais, kurie garantuos, kad artimiausias kelionių savaitgalis praskrietų be streso.

Pirmasis patarimas: lankytinų vietų žemėlapis

„Tiems, kas dar nėra apsisprendę, ką būtent Lietuvoje norėtų aplankyti, labai praverstų lietuviškas tinklalapis Lietuvon.lt. Čia galime pamatyti įprastą „Google“ žemėlapį, tačiau su jame jau pažymėtomis lankytinomis vietomis visoje šalyje. Šiuo metu tinklalapyje jau galima surasti virš 1200 lankytinų Lietuvos vietų, tarp kurių dominančius objektus suras net patys išrankiausi. Įdomiausia dalis ta, kad net aktyvūs Lietuvos keliautojai čia, tikėtina, pamatys dar nelankytų vietų ir galės pradėti planuoti kelionę jų link“, – pataria „Bitės Profas“.

Antrasis patarimas: išmani kuprinė

Pradėti pačią kelionę, pasak „Bitės Profo“, reikėtų nuo programėlės, kuri padės optimaliai susikrauti kelioninius lagaminus ar kuprines: „Nusprendus, kur norima važiuoti, labai rekomenduoju įsijungti programėlę „PackPoint“ („iOS“, „Android“), kuri padeda lengviau susitvarkyti su vienu didžiausių galvos skausmų – lagaminų ar kuprinių susikrovimu prieš kelionę.

Programėlė patogi tuo, kad joje susivedus savo kelionės kryptį ir laiką, kuriam planuojama vykti, ji automatiškai sukompiliuos rūbų bei daiktų sąrašą, kuris atitiks oro sąlygas kelionės metu. Taip pat galima papildomai nurodyti tai, ką ketinate veikti – pavyzdžiui, pabėgioti pajūriu ar palaipioti kalvomis – tuomet programėlė primins įsimesti bėgimo aprangą arba laipiojimui skirtą įrangą“.

Trečiasis patarimas: išmanus kelionių šturmanas

E. Adomkaičio teigimu, keliaujantiems automobiliu dažnai iškyla klausimas, kurį maršrutą ar kelią geriausia pasirinkti, tačiau šią dilemą šiandien taip pat nesunkiai leidžia išspręsti išmanusis telefonas.

„Nors nemažai žmonių jau įpratę naudotis programėle „Waze“ („iOS“, „Android“) mieste, kai nori išvengti kamščių, ši programėlė gali puikiai praversti ir išsiruošusiems į kelionę. Pavyzdžiui, įsijungus programėlę, nuvykti į vieną ar kitą lankytiną vietą Lietuvoje galima ne tik greičiausiu, bet ir vaizdingiausiu maršrutu. Verta paminėti ir tai, kad su „Waze“ vairuotojas gali pasirinkti kelią – pavyzdžiui, planuoti kelionę ne pagrindiniais keliais (autostrada), o šalutiniais. Trumpiau tariant ši programėlė taps išmaniu kelionių šturmanu tiems, kas mėgsta ir pačias keliones automobiliu paversti įdomiu nuotykiu.“

Ketvirtasis patarimas: virtualus gidas

„Mėgstantiems spontaniškumą, nėra geresnio pasirinkimo už programėlę „AroundMe“ („iOS“, „Android“). Ši programėlė meta gelbėjimosi ratą tiems, kas pirmą kartą atsidūrė naujame mieste ir nori jame susigaudyti. Pakanka įsijungti „AroundMe“, pasirinkti, kokie objektai – nuo kino teatrų iki specifinių restoranų – domina ir programėlė pateiks sąrašą visų objektų, kurie yra aplink. Žinoma, galima ir nieko nesirinkti, o tiesiog, tarkime, atvykus į nepažįstamą Lietuvos miestą įjungti programėlę bei eiti ten, kas arčiausiai jūsų“, – teigia „Bitės Profas“.

Penktasis patarimas: visa informacija apie kelionę vienoje vietoje

Kelionės išvakarėse, pasak E. Adomkaičio, verta praleisti daugiau laiko su programėle, kuri be kitų savo privalumų leidžia labiau pažinti vietą, į kurią keliaujama: „Programėlė „Foursquare City Guide“ („iOS“, „Android“) gali ne tik lengvai padėti surasti tinkamą viešbutį ar restoraną, bet ir papasakoti jums viską apie kelionės tikslą. Įvedus konkretų miestą, programėlė suteiks daug informacijos apie jį, o pažymėjus, kad šiame mieste lankysitės pirmą kartą, programėlė dar labiau padės planuojant apsilankymą, įtraukdama lankytinus objektus ir kt. Taip pat ši programėlė galės padėti rasti gerą viešbutį arba tuos restoranus bei kavines, kurie labiausiai tinka keliautojams. O vertinantiems kitų keliautojų nuomonę, programėlė leidžia prisijungti prie bendrų forumų, kuriuose vyksta diskusijos apie siūlytas vietas“.

O jei nutiktų taip, kad atsidūrėte kitame Lietuvos mieste ir norite pasinaudoti kuria nors programėle, bet kažkas neveikia ar veikia ne taip, kaip turėtų, nepamirškite, kad visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose jums visada pasiruošę nemokamai padėti „Bitės Profai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?