1. Meilės paieškos Balyje
Iškart po to, kai remiantis Elizabeth Gilbert knyga „Valgyk, melskis, mylėk“ buvo sukurtas filmas, Balį užplūdo europietės turistės.
Priežastis labai paprasta – romanas pasakoja apie skyrybas išgyvenusią moterį, egzotiškoje Indonezijos saloje atradusią gyvenimo prasmę ir meilę.
Trokštate sekti istorijos herojės pėdomis?
Aplankykite jaukų Ubud miestelį, garsėjantį ne tik draugiškais gyventojais ar smilkalais dvelkiančiomis gatvėmis, bet ir netoliese įsikūrusiu Šventuoju Beždžionių mišku. Nedidelėje giraitėje stūkso trys įspūdingos šventyklos, kurias prižiūri daugiau nei 600 makakų.
2. Juokingiausias Paryžiaus gidas
Amerikietis kulinaras Davidas Lebovitzas autobiografinėje knygoje „Saldus gyvenimas Paryžiuje“ aprašo karčias, tačiau labai juokingas patirtis bandant pritapti Prancūzijos sostinėje.
Pasakodamas apie nerašytas miesto taisykles, autorius sukuria puikų aprangos, elgesio ir mąstymo gidą, praversiantį kiekvienam keliautojui.
Nors kūrinyje vaizduojamas gyvenimas ne itin saldus, sužavi gyvi siaurų miesto gatvių ir didingų pastatų aprašymai. Garantuojame, jog užvertus paskutinį knygos puslapį norėsis kuo greičiau išsitiesti Eifelio bokšto pavėsyje ir mėgautis traškiais prancūziškais kruasanais.
3. Autostopo, vyno ir džiazo biblija
Legendinio amerikiečių rašytojo Jacko Kerouaco autobiografinis romanas „Kelyje“ ne veltui vadinamas visų laikų hipių biblija. Autorius žymiausiame savo kūrinyje pasakoja apie klajones autostopu JAV, kuriose netrūksta džiazo, vyno, moterų ir pokalbių apie gyvenimo prasmę.
Net jei neišdrįsite keliauti stabdydami pakeleivingas mašinas, aplankykite garsiajame romane nupasakotus miestus – Niujorką, Čikagą ir Naująjį Orleaną. Nors nuo penktojo dešimtmečio jie gerokai pasikeitė, išvysti naktines metropolių šviesas bent kartą gyvenime tiesiog būtina!
4. Semtis įkvėpimo – į Kinijos kalnus
Jei užstrigote gyvenimo prasmės paieškose, tuomet artimiausiame knygyne ieškokite Gao Singdzianio knygos „Dvasios kalnas“. Joje garsus dailininkas ir rašytojas pasakoja apie tai, kaip išgirdęs mirtiną diagnozę leidžiasi į 10 mėnesių trunkančią kelionę po Kinijos kalnus ir šventyklas.
Nors romane aprašytas dvasios kalnas neegzistuoja, bent kelios savaitės praleistos grožintis nuostabiu šalies kraštovaizdžiu ir bendraujant su budistų vienuoliais prasmingiems darbams įkvėps kiekvieną.
5. Mumbajaus šlovė ir skurdas
Gregory Davido Robertso romano „Šantaramas“ pagrindinis herojus nėra itin sektinas pavyzdys. Jaunas vyras, įkalintas už keletą apiplėšimų, pabėga iš kalėjimo Australijoje ir apsistoja vargingiausiuose Mumbajaus rajonuose, kuriuose prasideda neįtikėtini bėglio nuotykiai.
Nuvykę į Indiją savo akimis apžiūrėkite ne tik knygoje aprašytas prabangias Bolivudo studijas ar milžiniškus kino teatrus, bet ir tamsesnę, tačiau ne mažiau įdomią Indijos pusę – Mumbajaus lūšnynus. Tiesa, vardan savo saugumo į juos leiskitės tik vedami gido.
Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt