Pilis sugriuvo per 7,8 balo stiprumo žemės drebėjimą, kuris įvyko vasario 6 d. anksti ryte.
„Kai kurie bastionai istorinės Gaziantepo pilies rytinėje, pietinėje ir pietrytinėje dalyse centriniame Şahinbey rajone per žemės drebėjimą buvo sugriauti, nuolaužos išsibarstė ant kelio“, – pranešė Turkijos valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.
„Geležiniai turėklai aplink pilį buvo išbarstyti ant aplinkinių šaligatvių. Taip pat sugriuvo šalia pilies esanti atraminė siena. Kai kuriuose bastionuose pastebėti dideli įtrūkimai“, – sakoma pranešime.
Taip pat iš dalies sugriuvo šalia pilies esančios istorinės Şirvani mečetės, kuri, kaip teigiama, buvo pastatyta XVII a., kupolas ir rytinė siena.
Remiantis archeologinių kasinėjimų duomenimis, pilis pirmą kartą buvo pastatyta kaip sargybos bokštas romėnų laikotarpiu II ir III a. po Kr. ir ilgainiui buvo išplėsta.
Dabartinį pavidalą ji įgavo Bizantijos imperatoriaus Justiniano (527–565 m. pr. Kr.) valdymo laikotarpiu, rašoma Turkijos muziejų, oficialioje šalies muziejų ir archeologinių vietovių, svetainėje.
Po pirmojo drebėjimo, kuris buvo vienas stipriausių Turkijoje per pastarąjį šimtmetį, užfiksuota daugiau kaip 18 pakartotinių smūgių, kurių stiprumas siekė 4 ar daugiau balų pagal Richterio skalę.