Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pėsčiųjų žygyje Kuršių nerijoje dalyvavo 8 tūkstančiai žmonių

„Keltas – kaip sausakimšas autobusas“, – savaitgalį juokavo ištvermės žygio „Pėsčiomis pajūriu 2017“ dalyviai. Pasak kelto kapitono, tiek žmonių nebūna net intensyviausiomis vasaros sezono dienomis.
„TrenkTuro“ organizuojamas žygis pėsčiomis pajūriu
„TrenkTuro“ organizuojamas žygis pėsčiomis pajūriu / Pėsčiųjų žygio po Kuršių neriją organizatorių nuotr.

Šeštadienį Smiltynėje vyko jau trečiasis didžiausias Baltijos šalyse ištvermės žygis „Pėsčiomis pajūriu 2017“, sukvietęs beveik 8 tūkstančius aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

Pėsčiųjų žygio po Kuršių neriją organizatorių nuotr./„TrenkTuro“ organizuojamas žygis pėsčiomis pajūriu
Pėsčiųjų žygio po Kuršių neriją organizatorių nuotr./„TrenkTuro“ organizuojamas žygis pėsčiomis pajūriu

„TrenkTuro“ organizuojamo žygio dalyviai Kuršių nerijoje ėjo pasirinktus atstumus – 12,5 km, 25 km, 50 km dieną arba naktį bei 100 km.

Šeštadienį pirmoje dienos pusėje keltas, keliantis iš Klaipėdos į Smiltynę ir atgal plaukė beveik be sustojimų – visi dalyviai starto vietą turėjo pasiekti laiku. Nepaisant intensyvaus jo grafiko, Šiauriniame rage nusidriekė rekordinės laukiančiųjų eilės, siekiančios kelis šimtus metrų.

„Tačiau dėl parengto specialios situacijos plano ir jo įgyvendinimo suspėjo visi. Esame labai dėkingi bendrovei „Smiltynės perkėla“ už profesionalumą ir pagalbą koordinuojant žmonių srautus“, – sakė vienas iš „TrenkTuro“ įkūrėjų ir žygio pajūriu sumanytojų Vytautas Bartulis.

„Pėsčiomis pajūriu 2017“ žygeivius pasitiko televizijos ir radijo laidų vedėjai Živilė Kropaitė ir Richardas Jonaitis, sveikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, pėsčiomis žygiavo dainininkė Karina Krysko-Skambinė, Merūnas Vitulskis su žmona Erika, taip pat A.Veryga ir Ž.Kropaitė, atėjimo atbulomis rekordininkė Sandra Valančauskaitė, onkologinius ligonius vienijančios organizacijos POLA nariai, asociacijos „Gyvastis“, besirūpinančios organų donoryste Lietuvoje, atstovai.

„Savaitgalis buvo gaivus ir saulėtas, kokio net ispanai pavydėtų. Matyt todėl pasiekėme ir dar vieną savotišką rekordą – žygeiviai išgėrė daugiau nei 20 tūkstančių litrų vandens ir apie 4 tūkstančius litrų arbatos“, – sakė V.Bartulis.

Didžioji dalis dalyvių rinkosi vidutinį 25 kilometrų atstumą, o maksimalią šimto kilometrų trasą įveikti pasiryžo beveik 600 žmonių.

Pasak „TrenkTuro“ vadovo Deivido Urbonavičiaus, šimtą kilometrų paprastai renkasi tie, kurie jau yra įveikę didesnius atstumus ir turi sukaupę patirties.

„Tačiau, nepaisant to, ne visi žygį baigia. Tai priklauso nuo daugelio dalykų: žmogaus fizinio pasirengimo, kokybiškų batų, nutrintų kojų, bendro nuovargio. Paprastai sakoma, kad 100 kilometrų rekomenduojama eiti tiems, kurie prieš tai yra įveikę bent 50 kilometrų atstumą“, – kalbėjo D.Urbonavičius.

Žygio sveikatos partnerės „BENU vaistinės“ vadovė Rasa Marcinkevičienė sako, kad žygiavimas – vienas sveikiausių aktyvių užsiėmimų, tad svarbu, kad ir šįkart žygeiviai didelių traumų nepatyrė, bet įkvėpimo ir pozityvių emocijų gavo apsčiai.

„Nors kai kurie dalyviai pėdų nutrynimų ar smulkių nubrozdinimų neišvengė, padėjo BENU pirmos pagalbos vaistinėlės poilsio punktuose.

Svarbiausia – tikiu, kad grynas pajūrio oras, pro debesis švietusi saulė ir abi dienas lydėjusi puiki atmosfera įkvėps žygeivius būti aktyviems visą vasarą – rūpintis savo fizine forma ir stiprinti sveikatą sveika gyvensena“, – sakė R.Marcinkevičienė.

Visus, kurie negalėjo baigti žygio, organizatoriai iki finišo parvežė, o į diplomą buvo įrašytas nueitų kilometrų skaičius. Tiesa, teko pavėžėti ne tik tuos, kurie ėjo šimtą kilometrų, tačiau ir pasirinkusius mažesnius atstumus – 50 ar 25 kilometrus.

„Tačiau didžioji dalis dalyvių trasas įveikė ir finišą pasiekė patys“, – sakė D.Urbonavičius.

Naktinio žygio trasų žymėjimui buvo panaudota 1000 fluorescencinių lazdelių. Jomis buvo žymimos ne tik ilgiausio atstumo, tačiau ir 50 kilometrų trasa, kurią dalis žygeivių pasirinko įveikti ne dieną, bet naktį.

Ištvermės žygio dalyviais rūpinosi ir juos aptarnavo apie 250 savanorių ir organizatorių komanda. Pajūriu žygiavo šeimos su mažamečiais vaikais, tarp žygeivių nemažai dalyvavo ir keturkojų.

Taip pat dalyviai galėjo registruotis komandomis – dalyvavo daug įmonių bei įvairių organizacijų kolektyvai. Iš viso žygiavo beveik 800 įvairaus dydžio komandų – didžiausiajai priklausė net apie šimtas žygeivių.

Poilsio ir pagalbos punktuose žygeiviai vaišinosi užkandžiais, o einantys didesnius atstumus – ir karštu maistu. Punktuose buvo „Vytauto“ mineralinio vandens, o pavargusiam kūnui – „Perskindol“ masažai.

Pėsčiųjų žygio po Kuršių neriją organizatorių nuotr./„TrenkTuro“ organizuojamas žygis pėsčiomis pajūriu
Pėsčiųjų žygio po Kuršių neriją organizatorių nuotr./„TrenkTuro“ organizuojamas žygis pėsčiomis pajūriu

„Tai – nuolatiniai mūsų partneriai, esame dėkingi jiems už pagalbą. Atskiras ačiū – Klaipėdos miesto ir Neringos savivaldybėms bei Kuršių nerijos nacionaliniam parkui“, – sakė V.Bartulis.

Pėsčiųjų žygių organizatoriai „TrenkTuras“ aktyvaus laisvalaikio kviečia nepamiršti ir vasarą – jau liepos 29 dieną Naujojoje Akmenėje vyks kosminis karjerų žygis.

„Kosminis todėl, kad, pabuvojęs Naujosios Akmenės karjeruose, jautiesi lyg grįžęs iš Marso ar pasivaikščiojęs jo kanjonais: ten yra nuostabi, turistų dar neatrasta vieta“, – sakė „TrenkTuro“ atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos