Patogesnės pažintys
Pradėti kelionę su puodeliu kavos, žiūrint pro langą į pradedantį „bėgti“ vaizdą. O tame „bėgime“ pradeda suktis pasaulio grožis. Iš pradžių Lietuvos laukai ir pievos. Kartais visai nematyti miesteliai ir kaimeliai. Anksčiau visų keiksnota, bet jau susitvarkiusi Lenkija – jos žaluma, miškai, nedidelių gyvenviečių žavesys ir bažnyčių bokštai.
Knygos puslapiai, atsispindintys lange. Bendrakeleivių juokas ir iš ausinių sklindantys mėgstamiausių dainų akordai. Arbatos ir pietų pertraukėlės vis kitoje vietoje, pažintis su dešimtimis gražiausių miestų ir miestelių. Visa tai – pažintinių kelionių džiaugsmas, kurį patirti nori kiekvienas keliautojas.
Viso šio žavesio neretas atsisako dėl kelių, kartais visai suprantamų priežasčių. Pažintinės kelionės autobusu, riedant tūkstančius kilometrų, neretai trunka ilgiau nei dabar jau vis įprastesnis skrydis lėktuvu. Taigi pirmiausia daugeliui pasinerti į ilgesnę ir išsamesnę pažintį sutrukdo laiko stoka. Kruopščiai planuodamas savo darbus ir išvykas šių dienų žmogus linksta paaukoti pačios kelionės malonumą ir nusileisti tiesiai į pažintį su konkrečia šalimi. Taigi pažintinių kelionių autobusu tekdavo atsisakyti. Tačiau visus šiuos dalykus jau galima suderinti – į Italiją ar Prancūziją jau galima keliauti vadinamuoju „mixu“. Vienai krypčiai pasirinkus autobusą, o kitai – lėktuvą.
Gurkšnis Italijos
Viena krypčių, į kurias galima leistis vadinamuoju „mixu“ – klasikinė Italija, jos romantikos ir išskirtinės dvasios gurkšnis. Keliaujant per Lenkiją, užsukant į Čekiją ir susipažįstant su Austrijos sostinės Vienos didybe, pasiekiama Venecija. Čia užgims meilė Italijai, jei niekada joje nebuvote, o jei susitikimas ne pirmas – patys žinote, kad tik stiprės.
Vandens skalaujamas miestas abejingų nepalieka, jo unikalumą pajunti plaukdamas viena iš gatvių – taip, plaukdamas. Ne paslaptis, kad Veneciją – it didžiulis, painus, bet labai žavus kanalų, kuriais nuolat kursuoja gondolos, labirintas. Aišku, atvykus į šį miestą prilygtų nuodėmei neaplankyti Šv. Morkaus aikštės, Šv. Morkaus bazilikos, žymiųjų Rialto ir „Atodūsių“ tiltų bei 100 m aukščio varpinės.
Visi keliai veda į Romą, taigi atves ir šį kartą. Amžinasis miestas keliautojų laukia su didžiuliu lankytinų vietų sąrašu. Pradėti galima nuo katalikybės centro Vatikano, aplankyti vieną puošniausių katalikų bažnyčią pasaulyje – Šv. Petro baziliką ir pamatyti garsiąją Siksto koplyčią, kurioje būna renkamas popiežius.
Romos stebuklų per akis ne vienos ir ne dviejų dienų pažinčiai, daugelis turistų čia grįžta ir po kelis kartus, todėl nuobodžiauti tikrai nebus kada. Nuostabus statinys – kadaise net 70 000 žmonių talpinęs Flavijų amfiteatras. Kaipgi gyvai neaplankysi nuolat ant atvirukų matomo Romos simbolio – didžiulio fontano Trevi aikštėje.
Kelionė tęsiasi toliau, nes maga aplankyti ir kelias kitas Italijos legendas – Florenciją ir Milaną. Didinga Florencijos katedra neabejotinai atims žadą, įspūdingas kupolas, varpinė – ir visa aikštės ansamblio harmonija. Aišku, aplankomi ir garsieji Pitti rūmai, kurie itin atskleidžia Italijos dvasią – juose eksponuojama didžiausia šalyje kostiumų kolekcija ir įrengta paveikslų galerija.
Pažintis su Italija negali apsieiti be mados akcento. Ir jį būtinai turi „uždėti“ Milanas. Atvykus čia privalu bent užmesti akį į pasaulio mados širdį, garsiausią apsipirkimų gatvę – Montenapoleonę. Tiesa, įsisukus į madų sūkurį, nereikėtų pamiršti, kad Milanas turi ir dar kelias pasaulines įžymybes – garsiąją katedrą ir La Scala teatrą.
Itališkų įspūdžių bagažas nebūna lengvas, tačiau šiaip ne taip telpa į lėktuvą ir kelionė pasibaigia skrydžiu iš Bergamo į Vilnių.
Žavi Prancūzijos vilionė
Nusileidus Bergame, kelionės maršrutas veda į baroku dvelkiantį Turiną. Dešimtys nuotraukų prie Palazzo Madama rūmų, įamžinta Venaria Reale rezidencija ir sukama žavingosios Nicos link.
O Nica tikrai pasakiškai nuostabi! Įsitaisiusi pakrantėje, turistus viliojanti žydra jūra, puikiais paplūdimiais, o ką jau kalbėti apie senamiestį? Išvagotas nedidukėmis gatvėmis, dvelkiantis prancūziška, tačiau stiprų itališką prieskonį turinčią dvasia, besididžiuojantis Šv. Reparatės katedra, Belandos bokštu ar Nyčės terasa.
Kitą stotelė ne ką mažiau įkvepianti – seniausias Prancūzijos miestas Marselis. Šis dvelkia ilgamete istorija ir giliomis tradicijomis. Fortų įrėmintas seniausias uostas, labai unikali Dievo Motinos Saugotojos bazilika ir vienu žymiausiu miesto akcentu tapusi Ifo tvirtovė.
Keliaujant toliau turistams atsiveria prie Ronos ir Diuranso upių įsitaisęs Avinjonas. Svarbiausias gynybinių sienų apsupto miesto akcentas – Popiežių rūmai, vieni didžiausių feodalinių rūmų Europoje. Dėmesio tikrai vertas ir miesto senamiestis, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulinį paveldą, romaniško stiliaus Avinjono katedra ir viduramžiais alsuojantis Sen Benzė tiltas.
Daugiau informacijos rasite spustelėję čia.