Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Poilsiautojai vejami iš Stirnių ežero pakrantės

Vienintelė stovyklavietė prie Stirnių ežero šią vasarą gali ištuštėti – tris dešimtmečius joje poilsiavusius kelis šimtus žmonių ketinama išprašyti, nes pagal Labanoro regioninio parko taisykles stovyklavietėse galima ilsėtis tik su palapinėmis, o ne su automobilių mobiliaisiais nameliais.
Namelis ant ratų
Namelis ant ratų / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Miestiečiai bėga iš miesto, jam reikia miško. Jeigu bus taip –sudie, Molėtai, labas, Jūrmala. Važiuosim ten: atstumas tas pats, ten įstatymai protingesni, ir jūra prie pat, ir kopose galima pasistatyt, nereikia eiti kilometrais, mašinas pasistatyti yra kur. Tegul skaičiuoja, kas moka skaičiuoti“, – sako poilsiautojas Audrius Marksa.

Poilsiautojai sako nešiukšlindavę, o gamtiniams reikalams naudodavę biotualetus. Tačiau pagal pernai patvirtintą regioninio parko tvarkymo planą, dalis Stirnių pakrantės patenka į stovyklavietės, o dalis – į kempingo zoną

Poilsiautojai sako nešiukšlindavę, o gamtiniams reikalams naudodavę biotualetus. Tačiau pagal pernai patvirtintą regioninio parko tvarkymo planą, dalis Stirnių pakrantės patenka į stovyklavietės, o dalis – į kempingo zoną. Kempinge turi būti įrengta nuotekų sistema, įvesta elektra, vandentiekis. Kol nesutvarkyta infrastruktūra, čia ilsėtis galima tik palapinėse.

„Transporto priemonė miškuose gali stovėti arba pakelėse, arba įrengtose šalikelėse. Ant miško paklotės transporto priemonės statyti negalima“, – apie stovyklautojų priekabas aiškina Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direktoriaus pavaduotojas Sigitas Žvinys.

Labanoro parke – vienas kempingas ir 22 stovyklavietės. Joms reikalavimai paprastesni – pakanka lauko tualeto.

Prieš Stirnių stovyklavietės nuolatinius poilsiautojus nusiteikę ir Molėtų verslininkai. Aplinkos ministerijai skundžiamasi, kad jie neduoda ekonominės naudos kraštui – nenuomoja sodybų, nesimaitina kavinėse, tik gaudo žuvis, niokoja miškus ir šiukšlina. Dalis stovyklavietės žemės priklauso valstybei, dalis – privatiems asmenims, todėl, pasak savivaldybės, pastarieji ir turėtų įrengti kempingą.

Konfliktas dėl Stirnių stovyklavietės bus nagrinėjamas balandžio pabaigoje saugomų teritorijų tarnyboje

„Žemės savininkai, matydami, kad tai yra paklausu, patys turi suprasti, kad gali turėti naudą, jeigu jos dabar neturi, bet aš tuo abejočiau“, – sako Molėtų meras Stasys Žvinys.

„Ten galimas kempingų aikštelės įrengimas su atitinkamomis institucijomis paderinus. (...) Kad tai būtų kempingas, o ne vidury miško sustatytų automobilių grupė. (...) Juolab kad imami pinigai už stovėjimą, padarykim kaip priklauso: džiaugsis turistai, savininkai ir nenukentės gamta“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Konfliktas dėl Stirnių stovyklavietės bus nagrinėjamas balandžio pabaigoje saugomų teritorijų tarnyboje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?