Egiptiečiai Peri ir Khaledas kovo 4 d. susituokė Egipte ir jau po kelių dienų išskrido į Kankuną Meksikoje. Pasibaigus prabangioms 10-ies dienų atostogoms, jie kovo 19 d. įlipo į lėktuvą, kuris per Stambulą juos turėjo nuskraidinti į namus Dubajuje.
Tik skrydžio metu pora sulaukė netikėtų žinių – Dubajus laikinai sustabdo visus skrydžius ir nebeįsileidžia net ir darbo vizas turinčių žmonių.
„Mes išlipome iš skrydžio Stambule, visiškame strese – niekas neturėjo supratimo, kas darosi, – pasakojo Khaledas. – Neturėjom bagažo, neturėjom laipinimo bilietų, negalėjome patekti į Stambulą.“ Porai buvo sunku net įsigyti higienos priemonių oro uosto, o terminale jie praleido dvi dienas.
„Sugebėjome tik gauti šiek tiek maisto, viskas“, – pasakojo jis. Apimti nevilties jie mėgino surasti šalį, kuri juos priims su egiptietiškais pasais. Tokie buvo Maldyvai. Tą patvirtino ir Maldyvų ambasada Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ir pora išskrido į šią šalį.
„Tuomet mes buvome tiesiog laimingi, kad buvome Maldyvuose ir tikėjomės, kad viskas išsispręs per 48 valandas“, – prisipažino Khaledas.
Tos 48 valandos virto į du mėnesius. Pora kraustėsi iš vieno viešbučio į kitą ir dabar kartu su kitais įstrigusiais turistais glaudžiasi Olhuveli.
Telekomunikacijų inžinierius Khaledas ir rinkodaros direktorė Peri teigia, kad medaus mėnuo jiems jau seniai baigėsi. „Mes tiesiog mėginame surasti būdą, kaip atlaikyti visus finansinius iššūkius, kurie mus užklupo, – pasakojo vyras. – Neplanavome Maldyvų. Iš pradžių naktis kainavo apie 300 JAV dolerių, dabar – apie 100 dolerių, o yra ir kitų išlaidų.“
Kitas iššūkis – išlaikyti savo darbus. Pora nuo kovo 22 d. pradėjo dirbti nuotoliniu būdu – pasiskolino nešiojamus kompiuterius, dalyvauja nuotoliniuose susitikimuose. „Mūsų dienos gana užimtos darbu, naujienų sekimu, kalame su šeimomis namuose“, – pasakojo Khaledas. Vienintelis pozityvus dalykas, jo akimis, šioje istorijoje yra tik tai, kad tai dar labiau suartino porą.
Yra galimybė jiems grįžti namo užsakomuoju skrydžiu kartu su dar kitais Maldyvuose įstrigusiais JAE gyventojais, tačiau bilietas kainuos mažiausiai 400 dolerių, o ir kol kas pora dar laukia leidimų patekti į Dubajų.
Peri pripažįsta, kad kelionės išlaidos gerokai viršija jų abiejų algas. „Nežinau, kaip susitvarkysim, – sakė ji. – Mes vos tik pradėjome savo gyvenimą kartu. Gavau naują darbą, prieš santuoką pirkome baldus, išleidome nemažai vestuvėms ir medaus mėnesiui, o dabar sulaukėme pasaulinės krizės smūgio. Tai didelė finansinė našta, ir nežinome, kada ji baigsis.“
Pora svarstė galimybę ir skristi į Egiptą, tačiau bilietų kaina ir tai, kad reikėtų 14 d. karantinuotis valstybės suteiktoje vietoje, juos atbaidė. Be to, Egiptas vėliau sustabdė visus skrydžius. Pora nusprendė, kad saugiau likti Maldyvuose nei Kaire.
Pora tikisi, kad JAE valdžia suteiks jiems leidimą, tad jie bent jau galėtų svarstyti apie užsakomąjį skrydį namo. „Mes pasirengę padaryti viską, kad tik grįžtume – bet grįžti privalome, – sakė Peri. – Pradėjau naują gyvenimą naujoje šalyje – su nauju darbu, naujais namais ir vyru, kurį myliu. Tiesiog laukiu, kada galėsiu grįžti.“