Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
Išbandyti

Prakeikta vadinama Italijos sala: kodėl vietiniai nedrįsta prie jos artintis?

Gaiola yra mažytė, bet išskirtinai atrodanti sala šalia Neapolio krantų, kur uolėtus krantus supa smaragdiniai vandenys. Joje net yra privati vila, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Visgi sala jau daugelį metų yra negyvenama, o nemažai vietinių atsisako net artintis prie jos.
Gaiola sala, Italija
Gaiolos sala, Italija / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Italija Sala

Sala iš tiesų yra dvi mažytės salos, sujungtos siauru akmeniniu tiltu, rašo „The Culture Trip“. Anksčiau ji buvo vadinama Euplea ir vadinta saugios laivybos sergėtoja.

Kilmingi romėnai pakrantėse statydavosi savo vilas, ir Gaiolą supančiuose vandenyse galima matyti čia buvusios vilos liekanas. Kas nutiko šiai vietai?

„Wikimedia Commons“/Gianfranco Vitolo nuotr./Gaiola sala, Italija
„Wikimedia Commons“/Gianfranco Vitolo nuotr./Gaiola sala, Italija

Salos nesėkmių ruožas prasidėjo XIX a. pradžioje, kai joje gyveno atsiskyrėlis, vadintas Il Mago (Burtininku). Izoliavęsis nuo bendruomenės, jis čia gyveno vienui vienas, maitindamasis retkarčiais iš žvejų gaunama žuvimi. Kadangi jis buvo vienutėlis saloje, iki šiol niekas negali atsakyti, kur ir kaip jis pradingo.

Po jo saloje apsigyveno Luigi de Negri. Jis pasistatė erdvią vilą, kuri iki šiol stovi iškilusi saloje. Tačiau netrukus po to, kai baigė statybas, jį užklupo sunkumai, ir Luigi de Negri prarado beveik visus savo pinigus.

1911 m. kapitonas Gaspare'as Albenga plaukiojo aplink salą, sakoma, svarstydamas ją įsigyti, kai rėžėsi į uolas ir paskendo.

Dar po dešimtmečio šioje viloje rastas nužudytas tuometis jos savininkas šveicaras Hansas Braunas. Jo kūnas rastas suvyniotas į kilimą ir paliktas namuose. Netrukus jūroje nuskendo jo našlė.

Vėlesnis savininkas patyrė širdies smūgį, kitas psichiatrinėje ligoninėje nusižudė.

Italai yra prietaringi ir mėgsta istorijas, tad kai kurios jų galbūt ir buvo perdėtos laikui bėgant. Pavyzdžiui, kadaise tikrai buvo linijinis tramvajus į salą, tačiau nėra įrodymų, kad išties 1926 m. nuo jo į jūrą buvo nuplauta ir nuskendo moteris.

Visgi ankstesnių vilos savininkų nelaimės yra dokumentuotos ir per tiek metų ne kartą patikrintos.

Vienu metu sala priklausė ir Gianni Agnellini, „Fiat“ vadovui, kuris buvo tapęs turtingiausiu Italijos žmogumi. Nepaisant finansinės jo sėkmės, jo gyvenime netrūko nelaimių. Jo sūnus buvo rastas nusižudęs po tiltu, o sūnėnas mirė nuo retos vėžio formos būdamas 33-ejų.

Savininku buvo ir Johnas Paulas Getty. 1973 m. Kalabrijos mafija ‘Ndrangheta pagrobė jo anūką. Nusikaltėliai paštu jam nusiuntė anūko ausį, ir J.P.Getty tuomet sumokėjo beveik 3 mln. JAV dolerių išpirką.

Paskutinis savininkas buvo Gianpasquale Grappone, kuris atsidūrė kalėjime, o jo žmona žuvo autokatastrofoje.

1978 m. sala tapo Povandeninio Gaiola parko dalimi – saugoma zona, priklausančia Kampanijos regionui. Ji nėra labai nutolusi nuo kranto, tad ją galite pamatyti ir nelipdami į vandenį. Norint ją apžiūrėti iš arčiau, galima nuplaukti valtimi, baidarėmis.

„Wikimedia Commons“/Peppe Guida nuotr./Gaiola sala, Italija
„Wikimedia Commons“/Peppe Guida nuotr./Gaiola sala, Italija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Reklama
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Reklama
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius