2015-aisiais pasaulyje buvo daugiau nei 3000 pabėgimo kambarių. Lietuvoje – virš 30. Didžioji dalis jų įsikūrę didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, tačiau tokių vietų jau yra ir Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Palangoje ir net Pasvalyje.
„Pabėgimo kambariai – pramoga, tinkama įvairaus amžiaus žmonėms. Lankytis pabėgimo kambariuose gali tiek šeimos, tiek draugų kompanijos, norinčios įdomiau praleisti savaitgalio vakarą, ne tik apsilankyti bare.
Jie populiarūs ir tarp kolegų – bendras tikslas bendradarbiams padeda suartėti. Todėl tokią pramogą dažnai užsako įmonių vadovai“, – sakė pašnekovas.
Pabėgimo kambarių ištakos – kompiuteriniai žaidimai, kuriuos žaidžiant reikėdavo ištrūkti iš virtualaus kambario. Tai, kas buvo tik žaidime, dabar perkelta į realybę, kur vietoje kompiuterinių herojų užduotis sprendžia realūs žmonės.
„Kiekvienas kambarys gali būti skirtingos tematikos: pradedant siaubo kambariu ar kalėjimu, baigiant sovietmečio buto ar iliuminatų susibūrimo vietos tematikomis. Kambariuose rasite įvairius garso, šviesų efektus, neretai ir įvairius elektronikos panaudojimo būdus“, – pasakojo J.Žygas.
Pagrindinis šios pramogos tikslas – pabėgti iš kambario. „Kartu su komanda jūs esate užrakinami kambaryje ir turite spręsti įvairius galvosūkius, ieškoti raktų ar užuominų, atrakinti seifus, ieškoti praėjimų į kitas erdves, klausyti garsų, spaudyti kodines spyneles, rasti finalinį raktą ar kodą ir ištrūkti iš kambario, kuriame buvote užrakinti“, – visų pabėgimo kambarių bendrą principą įvardino pašnekovas.
Ne viename užsienio pabėgimo kambaryje lankęsis vaikinas pasakojo, jog Lietuvoje esančios analogiškos pramogų vietos tikrai nėra prastesnės.
„Kaip ir minėjau, kiekvienas kambarys yra unikalus, turintis savo tematiką bei stilių. Vienuose kambariuose yra daugiau ieškojimo, paslėptų raktų ar daiktų atradimo, o kituose – daugiau galvosūkių sprendimo. Ši originali ir intelektuali pramoga puikiai tinka gimtadieniams, įmonių šventėms ar šeimos bei draugų susibūrimams“, – sakė J.Žygas.
Tokios pramogos kainos svyruoja nuo 30 iki 50 eurų komandai, kurią paprastai sudaro 4-5 žmonės. Šios pramogų vietos neretai skelbia įvairias akcijas, tad pasinaudojus jomis pažaisti galima ir pigiau.
„Pabėgimo kambariai Lietuvoje pradėti steigti 2014-2015 metais, o šiuo metu yra pats pikas. Dabar neįmanoma tiksliai įvardinti tokių vietų skaičiaus, nes kas kelias savaites atsiranda naujas pabėgimo kambarys. Būna, kad vienas iš senesnių užsidaro arba keičia tematiką ir atgimsta kaip naujiena“, – teigė pašnekovas.
Daugiau informacijos apie Lietuvoje esančius pabėgimo kambarius galite rasti čia.