Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Prie Anykščių įrengtas naujas pažintinis takas: čia bus galima suvokti mūsų planetos dydį

Aukštaitija praturtėjo dar vienu pažintiniu taku – Anykščių regioniniame parke įrengtas Storių pažintinis takas, kuris veda prie Struvės geodezinio lanko trianguliacijos punkto. Čia lankytojai gali ne tik suvokti mūsų planetos dydį, bet ir prisiliesti prie Struvės geodezinio lanko istorijos, matavimų metodų.
Storių pažintinis takas
Storių pažintinis takas / Aušrinės Šėmienės nuotr.

Birželio 21 d. (17.00 val.) kviečiame į Storių pažintinio tako atidarymo renginį ir ekskursiją, kuri vyks Storių kaime, Anykščių rajone, rašo Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija.

Storių pažintinis takas yra 1200 metrų ilgio, o jo pabaigoje – laiptai į aukščiausią Anykščių regioninio parko Storių kalvą.

Aušrinės Šėmienės nuotr. / Storių pažintinis takas
Aušrinės Šėmienės nuotr. / Storių pažintinis takas

Storių geodezinis punktas – tai vienas iš 18 esančių Lietuvoje, į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą įrašyto Struvės geodezinio lanko punktų. Jis padėjo nustatyti Žemės formą ir dydį.

Visą kelią jus lydės informaciniai stendai, kurie padės suvokti Struvės geodezinio lanko matavimų principą, sudėtingumą, svarbumą bei unikalumą.

Struvės geodezinis lankas buvo sukurtas XIX amžiuje. Atsiradus moderniems skaičiavimo prietaisams jis tapo nebereikalingas ir dabar daugumą punktų sunku pasiekti. Tad Lietuvos ir Latvijos saugomų teritorijų specialistai parengė bendrą projektą, kuriuo ne tik atnaujino arba įrengė trijų Struvės geodezinio lanko punktų – Storių (Lietuvoje) bei Jekabpilio ir Daborkalnio (Latvijoje) – infrastruktūrą, bet ir sukūrė tarptautinį turistinį maršrutą, kuriuo skatina patogiai keliauti per Struvės geodezinio lanko punktus ir įgyti vertingų žinių.

Aušrinės Šėmienės nuotr. / Storių pažintinis takas
Aušrinės Šėmienės nuotr. / Storių pažintinis takas

Sekdami naujuoju maršrutu galėsite keliauti per keturias šalis.

Galima pasirinkti skirtingos trukmės ir atstumo maršrutus – nuo dviejų dienų aplankant Lietuvos ir Latvijos punktus, iki penkių dienų, aplankant – Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją. Lietuvoje siūloma aplankyti keturis punktus – Paliepiukus, Meškonis, Storius ir Gireišius, Latvijoje – 4, Estijoje – 3, o Suomijoje – 1 punktą.

Visą siūlomą maršrutą galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?