Antradienį feisbuke palangiškė pasidalijo vaizdais iš pasivaikščiojimo Baltijos jūros pakrante:
Lietuvos jūrų muziejus savo feisbuko paskyroje paaiškino, kaip elgtis tokiu atveju.
Kovo mėnesį prasidėjo ruonių jauniklių migracija, ir mažyliai gali būti pastebėti besiilsintys pakrantėje. Jeigu ruoniukas visiškai nereaguoja į priėjusius prie jo žmones, vadinasi – jis nusilpęs.
Ką daryti?
- Nevarykite ruonio atgal į vandenį.
- Nešerkite gyvūno.
- Nelieskite ruonio.
- Apsaugokite ruoniuką nuo šunų ir per daug smalsių žmonių. Lai mažylis ramiai ilsisi.
Pastebėjus, radus ruonį ar kitus gyvūnus pakrantėje kreiptis į Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą NUARAS (24 valandas) +370 46 31 40 40.
Taip pat Lietuvos jūrų muziejus prašo paskambinti ir jam (darbo valandomis) tel. nr. +370 698 37299. „Mus domina, kokioje vietoje matėte gyvūną, kokio jis dydžio ir ką ruonis veikė. Padarytos nuotraukos mums suteiktų vertingos informacijos apie gyvūną. Informaciją ir/ar duomenis prašome siųsti el.paštu: a.grusas@muziejus.lt arba pateikti tel. +370 698 37299“, – rašo muziejus.
Esant galimybei, sulaukite, kol į vietą atvažiuos šių organizacijų specialistai.
Pilkieji ruoniai Baltijos jūroje atsirado prieš 10 000 metų. Dabar šie gyvūnai – nykstanti, reta rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Dažniau gyvena Botnijos, Suomių ir Rygos įlankų pakraščiuose bei prie pietinių Švedijos krantų. Nors į Lietuvos pakrantes užklysta pakankamai retai, Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai nuolat registruoja visus stebėtus ruonius Lietuvos pakrantėje.