„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prieš einant į mišką, reikėtų pasiskaityti taisykles – kas yra draudžiama Lietuvoje?

Vasara – tinkamiausias metas, norintiems laiką praleisti prie vandens ar pasimėgauti ramybe miško poilsiavietėse. Tačiau ar žinote, kad yra ir Lankymosi miške taisyklės, kurių privalote laikytis? Susiruošus poilsiauti gamtoje, jas vertėtų perskaityti ar bent jau įsiminti keletą svarbiausių dalykų, nurodančių, kas yra leistina ir kas – ne, nes, kaip žinia, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Trumpai šias taisykles paprašėme pristatyti Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialisto Alberto Narvido.
Pasivaikščiojimas miške
Pasivaikščiojimas miške / 123rf.com

Lankantis miške svarbu laikytis taisyklių

„Fizinių asmenų lankymosi miškuose reikalavimus, kai tai nesusiję su miško darbais ir medžiokle, nustato Lankymosi miške taisyklės.

Jos leidžia statyti transporto priemones miškuose tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinus galimybę keliu pravažiuoti kitoms transporto priemonėms.

Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, reikia vengti užvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų. Išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias!

Draudžiama plauti transporto priemones miške, kirsti ar kitaip žaloti medžius, krūmus, ardyti miško paklotę, triukšmauti ar kitaip trikdyti laukinius gyvūnus, trukdyti kitų asmenų, besilankančių miške, poilsį.

Lankymosi miške taisyklės nurodo, kad fiziniai asmenys apsistoti poilsio miškuose gali tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose (poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose, kituose rekreacinės paskirties inžineriniuose statiniuose). Tokiose vietose visada įrengiamos laužavietės“, – informavo A.Narvidas.

Draudžia patiems kurti laužus

Lankymosi miške taisyklėse pabrėžiama, jog poilsiautojams kurti laužus galima tik tam skirtose vietose.

„Lankymosi miške taisyklės fiziniams asmenims draudžia kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį, išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą.

Miško lankytojai privalo nuolat prižiūrėti užkurtą laužą. Baigus kūrenti, jį užpilti žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

Kilnojamieji maisto gaminimo įrenginiai (kepsninės, ugniakurai, rūkyklos ir pan.), kuriuose lauko sąlygomis gaminamas maistas ir naudojama atvira ugnis, turi būti pastatomi taip, kad nenukentėtų žolinė augalija, greta augantys medžiai ar krūmai“, – informavo A.Narvidas.

Draudžiama šiukšlinti

Lankymosi miške taisyklės fiziniams asmenims draudžia teršti ar šiukšlinti mišką.

„Atsakingiems poilsiautojams tikrai nereikia kalbėti apie tai, kad šiukšlinti negalima ir kur reikia dėti surinktas šiukšles“, – teigė specialistas.

Rekomenduoja pasisaugoti

Poilsis gamtoje ne visada suteikia tik džiugių akimirkų – tenka susidurti ir su pasitaikančiais pavojais.

„Didžiausi pavojai vandenyje – maudymasis nežinomose, nuošaliose vietose, šokinėjimas į vandenį, plaukiojimas perkaitus, išgėrus alkoholio, mažamečių palikimas be priežiūros.

Pavojinga ir saulė – nudegimas ir perkaitimas.

Pavojinga ir netikėta audra su žaibais, ypač būnant miške.

Ir, be abejo, erkės ir įvairiausi geliantys vabzdžiai, labai retai – gyvatės“, – informavo specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs