Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prognozė Vilniui – daugiau nei milijonas turistų per šiuos metus

Šių metų pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais.
Vilnius iš aukštai
Vilnius iš aukštai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dėl vasarą vykusios Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos buvo prognozuojama, kad tuo laikotarpiu turistų srautai sostinėje gali sumažėti apie 20 procentų. Ketvirtadienį Statistikos departamento paskelbti 2017 m. trečiojo ketvirčio apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenys parodė, kad oro uosto uždarymo poveikis Vilniui buvo mažesnis, nei tikėtasi: turistų skaičius sostinėje liepos–rugsėjo mėnesiais sumažėjo tik 2 proc., palyginti su tuo pačiu 2016-ųjų laikotarpiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilnius iš aukštai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilnius iš aukštai

Per pirmuosius devynis 2017 m. mėnesius į Vilnių atvyko daugiau nei 800 tūkstančių turistų: 2,7 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Į Vilnių užsuka ne tik kaimyninių šalių turistai

Statistikos departamento duomenimis, 2017 metų liepos–rugsėjo mėnesiais Vilniaus apgyvendinimo paslaugų teikėjai sulaukė daugiau nei 325 tūkst. svečių, kurie mieste praleido daugiau nei 600 tūkst. naktų. 2017 m. trečiąjį ketvirtį Vilniuje daugiausia lankėsi turistai iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos. Svečiai iš šių šalių sudarė 45 proc. visų užsienio turistų.

Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė teigia, kad oro uosto uždarymo įtakos turistų srautams visiškai eliminuoti nebuvo įmanoma, tačiau buvo dedamos visos pastangos, kad poveikis būtų sumažintas.

Vilniaus mieste šią vasarą buvo pertvarkyta turizmo informacijos sistema. Liepos 14–rugpjūčio 17 dienomis kasdien veikė du papildomi turizmo informacijos centrai, įsikūrę viešbutyje „Panorama“ ir Kauno oro uoste, kurie teikė informaciją turistams, į sostinę atvykstantiems per Kauno oro uostą. Mieste visą vasarą budėjo turizmo savanoriai.

Sauliaus Žiūros nuotr./Inga Romanovskienė
Sauliaus Žiūros nuotr./Inga Romanovskienė

Prognozė Vilniui – daugiau nei milijonas turistų

„Galime pasidžiaugti, kad oro uosto uždarymo metu pavyko padidinti turistų srautą iš kaimyninių šalių. Liepą Vilniuje apsilankė 19 proc., rugpjūtį – 30 proc., o rugsėjį – 34 proc. daugiau Latvijos turistų, palyginti su praėjusių metų atitinkamais mėnesiais. Šiems rezultatams įtakos turėjo ir tikslingai pritaikytos rinkodarinės priemonės ir kampanijos“, – pranešime cituojama I.Romanovskienė.

2017-aisiais sostinėje tikimės sulaukti apie 4 proc. metinio turistų skaičiaus augimo, palyginti su 2016-aisiais metais.

Ji prognozuoja, kad dėl vasarą laikinai neveikusio Vilniaus oro uosto turistų skaičiaus augimas sostinėje šiemet bus kiek lėtesnis, tačiau išliks ir netrukus pagreitį atgaus: „Pagal „Go Vilnius“ prognozes, remiantis pastarųjų kelerių metų turistų skaičiaus Vilniuje dinamika, 2017-aisiais sostinėje tikimės sulaukti apie 4 proc. metinio turistų skaičiaus augimo, palyginti su 2016-aisiais metais. Kitaip tariant, šiemet Vilniuje dar kartą apsilankys daugiau nei milijonas turistų“, – sakė I.Romanovskienė. Anot jos, atgauti pagreitį Vilniui padeda aktyvi miesto rinkodara tikslinėse rinkose bei visų miesto turizmo sektoriaus dalyvių pastangos.

„Pavyzdžiui, šį rudenį Vokietijos ir Jungtinės Karalystės turistams skirta rinkodaros kampanija, įgyvendinta kartu su kelionių organizavimo platforma „Expedia“, atnešė itin gerų rezultatų. Žiemos sezonui dar neprasidėjus per šią platformą Vilniuje užsakomų kambarių kiekis jau padidėjo 55 proc., palyginti su praėjusiais metais“, – teigia I.Romanovskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos