„Aukso amžius šalies kurortams, tačiau tikra prabanga šalies gyventojams. Praeitą mėnesį lygindami kainas su Turkijos kurortais skaičiavome skirtumus net septynerių kartų ribose. Toks masiškas noras atostogauti Lietuvoje, šį skirtumą dar labiau padidins“, – komentuodama tyrimo duomenis sakė ji.
Anot kelionių organizatoriaus „Tiketa Tour“ vadovo Gvido Aukštuolio, šiais metais jie pradėjo organizuoti keliones ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, tad vartotojų pasirinkimas atostogoms rinktis abi šalis, nestebina.
„Pradėjome organizuoti keliones dviejose šalyse. Renkantis kelionę į Turkiją, galima pasirinkti poilsį ir Lietuvoje, tad manau, kad toks sprendimas buvo savalaikis bei susijęs su nauja tendencija – klientų noru atrasti, pamatyti ar pažinti kuo daugiau, renkantis skirtingo pobūdžio atostogas“, – sako bendrovės vadovas.
Pasak jo, bendrovė poilsį Lietuvoje siūlo tik išskirtinėse vietovėse, tokiose kaip atstatyti dvarai, bet kol kas nesvarsto siūlyti kelionių šalies pajūryje esančiuose viešbučiuose.
„Norime padėti atrasti kitokį poilsį, naujas vietas, kuriomis Lietuva gali didžiuotis, tad šio kelio laikysimės ir ateityje“, – sako G.Aukštuolis.
Kelionių agentūros „West Express“ skaičiavimais, šiuo metu pajūryje esantys viešbučiai yra beveik pilnai užimti ne tik visais vasaros savaitgaliais, bet ir ilgesniam poilsiui. Kainos juose auga taip pat kone kas dieną, tačiau pikas dar bus pasiektas – liepos viduryje.
„Sezonas prasidėjo gerokai anksčiau, o vietų geresniuose viešbučiuose jau nebėra. Savaitgaliais fiksuojami rekordiniai turistų antplūdžiai į šalies pajūrį, nuteikia teigiamai, tačiau jau dabar akivaizdu, kad neužsisakę jų anksčiau, jau gali likti be nakvynės arba mokėti už naktį tiek pat kiek kainuoja savaitė brangiausiuose Turkijos viešbučiuose“ – sako L.Šepetienė.
Anot jos, jau teko fiksuoti savaitgalio kainas, perkopusias ir tūkstančio eurų ribą. Už tiek du žmonės visą savaitę gali ilsėtis pačiuose prabangiausiuose apartamentuose, garsiajame „Ela Quality“ 5 žvaigždučių viešbutyje, Turkijoje.
Remiantis naujausiais „Baltijos tyrimų“ birželio mėnesį vykdytos apklausos duomenimis, sumažėjo ir neketinančių atostogauti šiemet gretos. Tik 27 proc. šalies gyventojų birželį nurodė neketinantys atostogauti, o sausį tokių gretos siekė net 64 proc., iš kurių neketino – 43 proc., dar 21 proc. nurodė – greičiau neketinantys.
Atostogas Lietuvoje daugiausiai rinksis (45 proc.) – gyvenantys kaime (53 proc.), su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu (50 proc.), darbininkai ir ūkininkai (52 proc.). Atostogas užsienyje (12 proc.) – dažniau rinksis 30-49 metų žmonės (šeštadalis – 16 proc.), didmiesčių gyventojai (kas penktas – 20 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (trys iš dešimties – 29 proc.) bei su didžiausiomis (virš 1400 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau nei penktadalis – 22 proc.), vadovai (30 proc.) bei specialistai ir tarnautojai (22 proc.).
Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad net 17 proc. šalies gyventojų dar neturi nuomonės kur atostogaus, sausį tokių buvo – 16 proc.
Reprezentatyvi „Baltijos tyrimų“ apklausa buvo vykdyta gegužės – birželio mėnesiais, apklausiant 1018 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų ir vyresnių, tyrimas vyko 112 atrankos taškų.