1. Šalčio rekordai ir mėsos dieta
Sibiro platybėse įsikūręs Oimiakono miestelis laikomas šalčiausia nuolat gyvenama vieta pasaulyje. Čia buvo užfiksuotas žemiausios temperatūros rekordas – -71,2°C. A
mžino įšalo žemėje gyvena apie 500 žmonių, kurių įpročiai gerokai skiriasi nuo mūsiškių. Kadangi čia nėra jokių augalų, vietiniai minta tik elnių ir arklių mėsa bei niekada neužgesina automobilių – antraip jų vėl nebeužkurtų. Pasiėmę šilčiausius kailinius tikrai pabėgsite nuo slegiančių darbų, kadangi čia neveikia mobilusis ryšys.
2. Šiauriausiame taške – ypatingi debesys
Jorko Kyšulio pusiasalis – šiauriausias Australijos taškas. Kartu tai viena sunkiausiai pasiekiamų žemyno vietų, tad norint pasimėgauti švariais vietos paplūdimiais pirmiausia reikės sraigtasparnio. Tiesa, žalioji zona nėra visiškai negyvenama – džiunglėse glaudžiasi maždaug 18 tūkst. gamtą akylai saugančių aborigenų. Pusiasalį aplankyti verta ne tik dėl pasakiškos ramybės, bet ir vos keliuose pasaulio kampeliuose pasirodančių ruloninių debesų.
3. Kur lokių daugiau nei žmonių
Net 60% Norvegijai priklausančio Svalbardo salynų ploto dengia ledynai ir sniegas. Nenuostabu, kad čia baltųjų lokių daugiau negu žmonių. Dėl šios priežasties turistams patariama keliauti tik grupėmis ir gerai apsiginklavus. Ten, kur temperatūra pakyla vos iki kelių laipsnių, o virš žemės beveik visada pakibęs tankus rūkas, stovi šiauriausia pasaulio bažnyčia. Galbūt senoje medinėje šventovėje galima atrasti dvasios ramybę?