Draudimas nuo šių metų pradžios įsigaliojo prie tokių vietų kaip Koliziejus, Trevi fontanas, Ispaniškieji laiptai. Beje, ant pastarųjų yra uždrausta sėdėti – kitaip gresia nemažos baudos.
Miesto merė Virginia Raggi aiškino, kad suvenyrų stendų draudimu norima apsaugoti Romos paveldą, rašo „Lonely Planet“. „Daug metų miesto paminklai buvo aptemdyti prekeivių, kurie pardavinėjo gėrimus, sumuštinius ir pigius niekučius priešais Romos architektūros brangakmenius. Tai nebebus toleruojama“, – sakė ji.
Roma pastaruoju metu pradėjusi griežtai tvarkytis su plūstančiais turistais ir iš jų pasipelnyti norinčiais prekeiviais. Keliautojams buvo pristatyta nemažai naujų draudimų – pavyzdžiui, negalima užkandžiauti gatvėse prie žymiųjų monumentų, kabinti spynų ant tiltų, netgi netinkamai gerti vandenį iš geriamojo vandens fontanų.
Žurnalistas, knygų apie Italiją ir gastronomiją autorius Paulius Jurkevičius, 25-erius metus gyvenantis Romoje, praėjusiais metais 15min sakė nemanantis, kad tokie draudimai yra pertekliniai.
„Kai matau turistus, organizuojančius pikniką ant Ispanijos aikštės laiptų, arba vasarą kojas ir pažastis plaunančius Gianlorenzo Bernini fontanuose, pagalvoju, kad visi tie draudimai atsiranda iš reikalo. Žmonės dažnai painioja turistinių patogumų objektus su unikaliais architektūros šedevrais. Kai kas dar ir travertino gabaliuką bando atskelti – suvenyras! Daug kas įsivaizduoja: esu „La Dolce Vita“ sostinėje, tai čia viskas galima“, – 15min sakė jis, pristatydamas naują savo kartu su žmona Jurga ir sūnumi Simonu parašytą knygą „AmorRoma. Amžinojo miesto gidas“.
Praėjusiais metais buvo imtasi veiksmų ne tik prieš turistus, bet ir prieš iš jų neetiškai besipelnančius. Valdžia praėjusiais metais uždraudė spekuliantams prie pagrindinių lankytinų objektų, tokių kaip Vatikano muziejai ir Koliziejus, pardavinėti „skip the line“ bilietus, taip pat nebegalima gatvėse persirenginėti Senovės Romos centurionais ir už nuotraukas prašyti pinigų iš turistų.