Kaip praėjusią savaitę rašė 15min, paaštrėjus Turkijos ir Rusijos santykiams, pastaroji paskelbė nuo balandžio 15 iki birželio 1 dienos apribojanti reguliarius ir užsakomuosius skrydžius į Turkiją.
Maskva aiškina, kad toks žingsnis esą žengtas dėl koronaviruso pandemijos, tačiau ekspertai teigia, kad taip Rusija keršija už Ankaros paramą Ukrainai – Recepas Tayyipas Erdoganas pažadėjo nepripažinti Krymo aneksijos.
Toks Rusijos sprendimas yra skaudus smūgis Turkijos turizmo sektoriui, kuris po tragiško praėjusio sezono šiemet tikėjosi atsigauti. Bet kartu Maskva pakenkė ir Rusijos verslams – šalies turizmo sektorius sako be galo laukiantis birželio 1-osios, kai vėl galės skraidinti rusus poilsiautojus į Turkiją.
Jurijus Barzykinas, Rusijos turizmo sąjungos viceprezidentas, sakė, kad Rusijos bendrovės dėl tokio Kremliaus sprendimo praras apie 5 mlrd. rublių (apie 55 mln. Eur).
„Tikimės, kad sulauksime kompensacijų dėl nuostolių. Taip pat tikimės, kad valdžia sukurs subsidijų programą oro linijoms ir kelionių operatoriams“, – sakė jis naujienų agentūrai TASS.
Rusijos turizmo operatorių asociacijos (ATOR) duomenimis, balandžio 15 – birželio 1 d. keliones į Turkiją yra užsisakę apie 530 tūkst. rusų.
Maskva paskelbė, kad per šį laikotarpį leis tik užsakomuosius skrydžius iš Turkijos į Rusiją, kuriais būtų pargabenami rusų turistai. Taip pat –kassavaitiniai skrydžiai tarp Maskvos ir Stambulo.