Remdamiesi ryklio dydžiu, gelbėtojai nustatė, jog plėšrūnui ne mažiau nei trys metai. Paplūdimio gelbėtojams teko nukenksminti plėšrią žuvį. Jie tikina, kad ryklys atplaukė taip arti žmonių dėl savo nepatyrimo. Tačiau jūrų biologai perspėja, jog nusilpę ir išalkę rykliai gali specialiai medžioti žmones, kurie rykliams – lengvas ir skanus laimikis.
Phuketo salos pakrantė itin turtinga koralinių rifų, todėl nardymo mėgėjai nuolat važiuoja į Tailandą. Nardymas čia itin malonus: gausu vandens gyvybės, žuvų, rifų ir augmenijos. Tačiau tarp taikių vandenų gyventojų pasitaiko ir plėšrūnų, pavyzdžiui, rifinių ryklių. Netoliese nuo kurorto, kuriame buvo pastebėtas pavojingas ryklys, yra jūrinis draustinis, ten plėšrūnai ramiai gyvena sau, jie įpratę prie žmonių dėmesio ir jų buvimo šalia.
Primenama, jog 2010 rykliai atakavo Egipto kurortus. Tuo metu žuvo vokiečių turistė bei nukentėjo keli rusų nardymo mėgėjai. Tuo metu ekspertai taip ir nerado priežasčių, kodėl rykliai atplaukė ir atakavo žmones. Yra versijų, jog vokietę sudraskęs plėšrūnas buvo sužeistas, dėl to jis negalėjęs medžioti ir iš alkio bei nusilpimo griebėsi medžioti žmones. Kita užpuolimo versija – pačių turistų kaltė, mat maitindami kitas žuvis jie galėjo prisivilioti ir ryklį.