Akabos įlankoje (Saudo Arabija) paskelbta apie naują turizmo plėtrą, tačiau šie planai įtartinai primena kažką iš „Žiedų valdovo“, rašoma „The Mirror“.
Saudo Arabijos vadovai, įgyvendindami itin prieštaringai vertinamą megapolio NEOM projektą, pristatė „Siranna“ – naujo šešiakampių formos viešbučio su 65 kambariais ir 35 privačiomis rezidencijomis – planus. Vienintelis būdas patekti į viešbutį bus per jūrą.
NEOM projektas kainuos nuo 1 iki 1,5 trilijono JAV dolerių.
Tačiau akyliems „Žiedų valdovo“ gerbėjams šis pastatas labai panašus į Baltąjį miestą. Peterio Jacksono filme baltoji tvirtovė stūkso virš dulkėtų lygumų ir yra pastatyta kalno šlaite – panašiai kaip „Siranna“.
Kaip rašoma NEOM interneto svetainėje: „Siranna“ – tai pavyzdys bekompromisių NEOM pastangų gamtoje kurti erdves, kurios padėtų tvariai gyventi ateityje ir ugdytų kūrybiškumą, kartu siūlydamos aukščiausio lygio prabangų svetingumą“.
Viešbutyje bus ne tik keistas dizainas, bet ir paplūdimio klubas, sveikatingumo centrai ir SPA centras.
Woodso Bagoto suprojektuotą „Siranna“ viešbutį sups atšiaurios uolos ir gamtos takai.
Nors tiksli beprotiškai ambicingo viešbučio kaina neskelbiama, teigiama, kad platesnis NEOM projektas kainuos nuo 1 iki 1,5 trilijono JAV dolerių. Tai daugiau nei didžiulis Saudo Arabijos viešųjų investicijų fondas, kuris šių metų liepos mėn. sudarė 925 mlrd. dolerių.
Kadangi pranešama, kad NEOM išlaidos jau labai išaugo, palyginti su pradine 500 mlrd. JAV dolerių suma, o projekto vadovas Nadhmi al-Nasras atsistatydino iš pareigų, projekto ateitis kelia didelių abejonių.
„Kadangi NEOM pereina į naują projekto įgyvendinimo etapą, ši nauja vadovybė užtikrins veiklos tęstinumą, operatyvumą ir efektyvumą, kad būtų įgyvendinta bendra projekto vizija ir tikslai“, – sakoma „NEOM“ pranešime. Jame neatskleidžiama, dėl kokių priežasčių pasitraukė al-Nasras.
Iš viso „NEOM“ projekte numatyta 10 regionų, kuriuose bus aštuonkampio formos uostamiestis „Oxagon“, veidrodinis megapolis „The Line“ ir salos kurortas „Sindalah“.
NEOM išlaidos jau labai išaugo, palyginti su pradine 500 mlrd. JAV dolerių suma.
Pastaraisiais mėnesiais projektas buvo nuolat kritikuojamas dėl žmogaus teisių. Žmogaus teisių organizacija ALQST pranešė, kad trys vyrai buvo nuteisti mirties bausme po to, kai buvo pašalinti iš NEOM teritorijos. Naujesnėse naujienose pranešama, kad nuo 2016 m., kai Saudo Arabija pradėjo vykdyti plataus masto projektą „Vizija 2030“, žuvo 21 000 darbininkų.
Spalio mėn. pasirodė ITV dokumentinis filmas „Kingdom Uncovered“: jame teigiama, kad nuo „Vizijos 2030“ planų įgyvendinimo pradžios dingo apie 100 000 žmonių. Pasak „Reuters“, projekto vadovai dirbo laikydamiesi itin griežtų terminų, tačiau, kaip anksčiau teigė keli šaltiniai, daugelis iš kelių planų atsilieka nuo grafiko arba vėluoja.
Mohammedas bin Salmanas pažadėjo išleisti trilijonus, kad pakeistų savo šalį ir jos tarptautinį įvaizdį.
Anksčiau šiais metais JT Žmogaus teisių tarybos ekspertai išreiškė „nerimą“ dėl gresiančių egzekucijų. Saudo Arabija atsakė JT, neigdama, kad buvo vykdomi piktnaudžiavimai. Karalystės valdovas kronprincas Mohammedas bin Salmanas pažadėjo išleisti trilijonus, kad pakeistų savo šalį ir jos tarptautinį įvaizdį.