Ypatingą šviesų ir ugnies reginį lydės grupės „Undan“ baltiškojo folkloro muzikinės interpretacijos. Jos, kaip ir grupės pavadinimas (verčiant iš senosios prūsų kalbos – „vanduo“), panardins į spalvingą muzikinę kelionę, jungiančią liaudies dainų gelmę su šiuolaikinės muzikos variacijomis. Paklydusieji po Gintaro įlanką, galės renginį stebėti menininko Lino Kutavičiaus (Lightforms) šviesos sūpynėse.
Kartu su Pamario krašto folkloro ansambliais „Giedružė“ ir „Aušrinė“ bus paminėtos Baltų vienybės ir Europos paveldo dienos.
Skulptūrų autorius sujungė viena tema – „Baltų ženklai“. Ja buvo siekiama ieškoti bendrų kuršiškos (baltų) praeities sąlyčio taškų visame regione. Rudens lygiadienio vakarą ugnis apsigyvens šiose lietuvių ir latvių skulptūrose:
„Aušros medis“ (Aušra Jasiukevičiūtė, LT)
„Bitininkas Gintas su Perkūno ženklu“ (Reda Uogintienė, LT)
„Kuršių galia“ (Agnese Rudzite Kirillova, LV)
„Pasaulio medžio šlamėjimas“ (Povilas Sorys, LT)
„Sagė“ (Zigmunds Vilnis, LV)
Renginio metu bus tęsiama ir vienkartinio plastiko mažinimo akcija Kuršių nerijoje. Juodkrantės bendruomenė atsinešusius savo nevienkartinius puodelius vaišins karšta arbata. Šia iniciatyva skatinama keisti kasdienius įpročius keičiant juos draugiškesniais gamtai.
Organizatorius: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė. Projekto partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, „Smiltynės perkėla“, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“, Lightforms.