Transliaciją žiūrėkite žemiau:
Neoficialiais duomenimis, Everesto viršūnę šiemet jau pasiekė daugiau nei 700 žmonių ir šis skaičius kiekvieną dieną auga. Kadaise neįveikiamas 8848 m aukščio kalnas kai kuriomis dienomis atrodo kaip populiarus kurortas. Tokio sausakimšo Everesto dar nėra tekę matyti ir šios būtent „mirties zonoje“ susiformavusios spūstys iš dalies yra kaltos dėl padidėjusio žuvusiųjų skaičiaus.
„Mirtis. Skerdynės. Chaosas“, – taip kanadietis E.Saikaly, patyręs alpinistas, apibūdino savo kopimą į Everestą gegužės 22 d. Kraupius, kartais net traumuojančius vaizdus ant kalno matę alpinistai skatina kitus įvertinti situaciją ir susimąstyti, ar dėl svajonės tikrai verta rizikuoti gyvybe ir būti užvaldytam „viršūnės karštinės“? Juo labiau, kad ne tik viršūnės link nutįsusios eilės yra mirčių priežastys.
Penktadienį 15min studijoje lankėsi legendinis alpinistas, keliautojas, pirmasis lietuvis, įkopęs į Everestą, Vladas Vitkauskas ir Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas, alpinistas Kęstutis Skrupskelis. Pašnekovai vertino ir Evereste susidariusią situaciją.
Su jais kalbėjomės ne tik apie aukščiausioje pasaulio viršūnėje susidariusias spūstis, bet ir apie tai, kodėl vis daugiau fiziškai ir psichologiškai nepasiruošusių žmonių lenda mirčiai į nasrus, apie populiarėjantį alpinizmą ir saugumo spragas kalnuose.