Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savarankiškiems keliautojams – nauja paslauga

Socialiniame tinklalapyje „Facebook“ pasirodė įrašai ir šmaikščios nuotraukos apie iki šiol negirdėtą paslaugą keliautojams. Jos sumanytoja – žurnalistė Goda Juocevičiūtė. Rytų kultūras studijavusi ir po Azijos šalis keliauti mėgstanti G.Juocevičiūtė savarankiškai vykstantiems į dar nepažintus regiono kraštus siūlo individualius maršrutus.
Goda Juocevičiūtė
Goda Juocevičiūtė siūlo keliautojams naują paslaugą – maršruto gaires. / Asmeninio albumo nuotr.

„Tai – alternatyva tiems, kas pažintinę ar poilsinę kelionę organizuojasi patys, vyksta be turistinės grupės arba į Aziją skrenda verslo reikalais ir norėtų turėti bent preliminarų pažintinį planą.

Kai kurie nori detalaus maršruto kiekvienai dienai. Kiti kreipiasi dėl savarankiškų ekskursijų plano tik vienai ar porai laisvų biznio kelionės dienų, pavyzdžiui, Honkonge, Stambule“, – sako G.Juocevičiūtė.

Anot jos, šia paslauga labiausiai domisi keliautojai ir verslininkai, kurie į egzotiškus Rytų kraštus vyksta pirmą kartą ir nori iš anksto žinoti, ką ir kada per suplanuotą laiką jie galėtų pamatyti ir nuveikti, vengia nuvykę į svetimą miestą blaškytis ir patirti nesusipratimų dėl kultūrinių skirtumų.

„Parengtos kelionės gairės yra išeitis, kai dėl didelio užimtumo, laiko stygiaus pačiam nebėra kada smulkiai nagrinėti žemėlapių, naršyti interneto ir padrikai rankioti informaciją“, – paaiškina naujos paslaugos sumanytoja G.Juocevičiūtė.

Kiekvienas jos pagal individualius poreikius sukurtas maršrutas gali būti vis kitoks, kadangi skiriasi keliautojų išvykos trukmė, pomėgiai ir apskritai kelionės įsivaizdavimas.

Pažįstantys G.Juocevičiūtę kaip knygos apie Honkongą, Kiniją ir Tibetą bendraautorę žmonės daugiausia jos prašo patarimų būtent dėl kelionių po šiuos regionus, juolab kad anksčiau čia ji lydėdavo turistų grupes.

123rf.com nuotr./Istiklal gatvė
123rf.com nuotr./Istiklal gatvė Stambule.

Tačiau keliautoja pradėjo teikti konsultacijas ir dėl kai kurių kitų šalių bei miestų, kurių aplinką ir kultūrą artimai pažįsta. Tarp jų – Tailando sostinė Bankokas, taip pat Turkija, Stambulas.

Parengtos kelionės gairės yra išeitis, kai pačiam nebėra kada smulkiai nagrinėti žemėlapių, naršyti interneto ir padrikai rankioti informaciją.

„Kai kurie kraštai įsivaizduojami tik kaip kurortai su palmėmis, tačiau verta nepamiršti ir turtingos jų kultūros.

Štai Turkija yra palyginti didelė ir tokia pilna praeities paveldo, tradicijų, gamtos įdomybių, kad visą ją ramiai išnarštyti reikėtų kelių mėnesių.

Bet, žinoma, galima tą šalį mėginti pažinti dalimis“, – nusišypso ir Turkijoje ne kartą viešėjusi G.Juocevičiūtė.

Jei į ją kreiptųsi keliautojai dėl tokio Azijos krašto, kuriame pati dar nesilankė, konsultacijas teiktų ir maršrutą padėtų sudaryti kiti kolegos iš turizmo srities, ten gyvenę arba dirbę kelionių vadovais.

Žurnalistė prasitarė, kad norėtų daugiau laiko skirti su išvykstamojo turizmo verslu susijusiai veiklai. Tačiau tikina, jog ir toliau rašys apžvalgas bei kelionių straipsius. Nemažai jų galima rasti ir „Pasaulis kišenėje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos