Seniausia Ispanijos koridos arena: dėl bulių kautynių vietiniai buvo pasiryžę viskam

Kadaise koridos Ispanijoje vykdavo platesnėse miestų gatvėse ir aikštėse; miesto mugių, turgaus ar didesnių švenčių proga. 1804 metais, sukėlusi daug triukšmo, vartus atvėrė pirmoji „Plaza de Toros“. Nuo šios datos skaičiuojama naujoji „Tauromaquia“ era.
Seniausia Ispanijos bulių kautynių arena
Seniausia Ispanijos bulių kautynių arena / Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr.

Ispanijos pietuose esantis Andalūzijos regionas – ypatingas. Apie jo lankytinas vietas, kultūrą, tradicijas, papročius ir gastronomiją Virgenextra.lt pasakoja ten gyvenantys Laima Druknerytė ir Mindaugas Stongvilas. Įkvėpimų kelionėms ne tik iš Andalūzijos taip pat ieškokite šio puslapio Facebook ir Instagram paskyrose.

Iš toli gana rūsčiai atrodantį Huelvos provincijos miestelį Aroche vainikuoja gerai išsilaikiusi maurų laikų pilis. Istorinių žinių apie ją nėra daug – archeologai pilies statybos pradžią datuoja XI a., o istorikai archyvuose randa vos kelias su ja susijusias istorines datas.

Vėliau pilis išgarsėjo ne kovose su priešu, bet ankstyvosios privatizacijos bei istorinio paveldo apsaugos batalijose, užvirusiose dar 1801 metais, kai Aroche miestelėnai sumąstė, kad jiems reikia aikštės bulių koridoms.

Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Seniausia Ispanijos bulių kautynių arena
Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Seniausia Ispanijos bulių kautynių arena

Nužvelgę stačius miestelio kalvos šlaitus, vietiniai suprato, kad aikštę koridai geriausia bus užkelti į patį miestelio viršų, kuriame tuo metu stovėjo senosios maurų pilies griuvėsiai. Tam reikėjo kiek pakoreguoti pilies vidinio kiemo formą – įsprausti apskritą areną į apgriuvusių sienų stačiakampį.

„Bespraudžiant“ dalis sienų buvo nugriautos, o statybinės liekanos panaudotos užlyginant apatinius pilies aukštus.

Tam reikėjo kiek pakoreguoti pilies vidinio kiemo formą – įsprausti apskritą areną į apgriuvusių sienų stačiakampį.

Tokia saviveikla labai nepatiko Sevilijos valdininkams, todėl kilo skandalas besiaiškinant, kam ta pilis priklauso, kas gali ją ardyti ir su kuo reikėtų derinti statybos darbus.

Nekreipdami dėmesio į įnirtingus biurokratų mūšius, Aroche miestelėnai visgi išsaugojo savo teises į nuosavą „Bulių areną“, kuri buvo atidaryta 1804 metais.

Aikštė talpina 1200 žiūrovų, bulių kovos čia vyksta iki šiol.

Taigi seniausia Ispanijos „Plaza de Toros“ yra būtent Aroche mieste.

Aikštė talpina 1200 žiūrovų, bulių kovos čia vyksta iki šiol, dažniausiai rugpjūtį, švenčiant San Mamés šventę.

Net gatvės, vedančios į pačiame miestelio viršuje esančią Bulių areną, yra perdarytos taip, kad buliai galėtų užbėgti kelis šimtus metrų į viršų nuo kiek žemiau esančios bažnyčios. Šioje aikštėje mėgsta pasirodyti ir portugalų torerai.

Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Seniausia Ispanijos bulių kautynių arena
Laimos Druknerytės / Virgenextra.lt nuotr. / Seniausia Ispanijos bulių kautynių arena

Jei užsukę į miestelį sugalvosite aplankyti šią unikalią aikštę, pradžiai susiraskite „Oficina de turismo“ ir bandykite susitarti dėl gido vedamos ekskursijos.

Jei susitarti nepavyks, dėl visa ko paklibinkite arenos „Puerta de la Reina“ vartus ir, jei jie nebus užrakinti, galėsite trumpam pasižvalgyti po aikštės vidų. Mums tai pavyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis