Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 09 19 /14:04

Šiauliečiui kelionę apkartino žinia, jog nusipirko neegzistuojančius lėktuvo bilietus

Prieš kurį laiką šiaulietis verslininkas Sigitas Gideika vyko į Vokietiją, Frankfurtą prie Maino. Viskas būtų buvę gerai, jei pasiruošęs grįžti atgal į Lietuvą ir nuvykęs į oro uostą nebūtų sužinojęs, jog nusipirko neegzistuojančius bilietus.
Frankfurto oro uostas
Frankfurto oro uostas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasirodo, vyras per rezervacinę skrydžių sistemą „Skrydziai.lt“ (dabar įmonės pavadinimas – „24fly.com“ – red. past.) nusipirko bilietus ne tai datai, kurią pasirinko ir kuri buvo nurodyta ant bilieto.

Bendrovė „24fly.com“ informavo, jog už patirtus nepatogumus keleiviui kompensacija buvo išmokėta laiku bei savo iniciatyva.

Teko skristi kitą dieną su persėdimu

„Su pirmaisiais nemalonumais susidūrėme, kai vykome traukiniu. Kadangi į kainą įėjo ir kelionė iki oro uosto, o mums traukinyje nepavyko užsiregistruoti. Tai, galima sakyti, vykome „zuikiu“. Tačiau kontrolė pamačiusi ir tokius bilietus mus praleido“, – savo istoriją pradeda pašnekovas.

UAB „Skrydžiai LT“ logotipas
UAB „Skrydžiai LT“ logotipas

Atvykęs į oro uostą vyras sužinojo, jog nepavyks užsiregistruoti skrydžiui.

„Mums lėktuve nebuvo vietos. Pasirodo, mūsų skrydžio data buvo po savaitės. Atėjusi administratorė aiškiai pasakė, jog pardavėjai greičiausiai pardavė bilietus tą dieną, kurią buvo, o ne tą dieną, kurią pirkome. Ir padarė šiokią tokią apgavystę,“ – prisiminė lietuvis.

Tuomet jam ir kartu keliavusiems lietuviams neliko kitos išeities tik įsigyti bilietus kitos dienos skrydžiui ir pasilikti oro uosto viešbutyje.

„Atgal turėjome pirkti netiesioginį skrydį. Skridome per Varšuvą, nes kito pasirinkimo neturėjome“, – sako S.Gideika.

Grįžę į Lietuvą keleiviai kreipėsi į bendrovę „Skrydziai.lt“, tačiau jie esą nieko konkretaus nežadėjo.

„Pradžioje aiškinosi keli žmonės. Po to jų nebeliko. Traukėsi ir neprisiėmė atsakomybės. Nebeliko kitos išeities kaip kreiptis į teisininkus“, – nurodė šiaulietis.

Vyras kreipėsi į advokatą, kuris padėjo kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir gauti kompensaciją už patirtus nuostolius: „Bent kompensavo patirtas išlaidas. Sumokėjo už bilietus ir viešbutį,“ - istorijos pabaigą lakoniškai apibendrino nukentėjęs vyras.

Jei nesutinka kompensuoti – nenuleisti rankų

Šią istoriją nagrinėjęs advokatų kontoros „ADER“ advokatas Edmundas Rusinas teigia, jog tokių atvejų, kaip pasakoja istorijos herojus, praktikoje pasitaiko ne vienas.

„Ader“ nuotr. /Edmundas Rusinas
„Ader“ nuotr. /Edmundas Rusinas

Tai ne visada būna piktybiškas rezervacinių bilietų sistemų administratorių darbas, kartais tiesiog įvyksta techninės klaidos ir parduodami neegzistuojantys bilietai.

Visgi tokiu atveju bilietų pardavėjas turi kompensuoti kelionėje patirtus finansinius nuostolius – kitus lėktuvo bilietus, maistą, viešbutį.

„Labai svarbu nepamiršti, jog net jei bilietų pardavėjai nesutinka kompensuoti patirtų nuostolių arba kratosi atsakomybės, kiekvienas keleivis turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą arba tiesiogiai į teismą,“ – sakė teisininkas.

Advokatas turi kelis patarimus poilsiautojams, kurie perka bilietus ne tiesiogiai iš avialinijų, o per rezervacines bilietų sistemas. E.Rusinas pataria pasidomėti jų administratorių patikimumu, skundų kiekiu ir pobūdžiu Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, šios institucijos poveikio priemonių taikymu paslaugų teikėjams. Ir siūlo naudotis tik patikimų, socialiai atsakingų ir skaidrių įmonių paslaugomis.

„24fly.com“ vadovės Eglės Lenkovičienės komentaras

„Labai apgailestaujame, kad dėl darbuotojo klaidos praėjusį sausį šiam klientui buvo nupirktas bilietas neteisinga data. Kompensaciją jam išmokėjome laiku bei savo iniciatyva. Bilietai kelionei, kuri vyko sausio-vasario mėnesio laikotarpiu, per mūsų sistemą nupirkti šių metų sausio 19 dieną. Už šį užsakymą atsakingas darbuotojas bilietą į priekį rezervavo teisingai datai, bet suklydo įvesdamas atgalinio skrydžio datą (vietoje 2017 02 07 įvedė 2017 02 27). Kaip parodė mūsų sistemos duomenys, keleivis skrydžio bilietu į Vokietiją pasinaudojo be jokių problemų, bet bilietu atgal pasinaudoti negalėjo. Visgi kompensaciją jam išmokėjome už abu bilietus. Taip pasielgėme siekdami kuo geriau kompensuoti patirtą stresą ir išlaidas.

Jau po to, kai gavo kompensaciją, keleivis visgi kreipėsi į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Mūsų bendrovė 2017 m. kovo 28 d. iš tarnybos gavo raštą, kuriame buvo nurodyta ginčą išspręsti taikiai iki balandžio 18 d. Taip pat buvo prašoma paaiškinti, kokiu pagrindu šiam klientui buvo išmokėta 460 eurų kompensacija. Tarnybos nurodymus mes įvykdėme laiku ir paaiškinimus pateikėme. Šiandien, praėjus daugiau nei pusmečiui nuo šios situacijos išsprendimo, žiniasklaidoje perskaitėme kiek kitokią istorijos versiją, kuri mus nustebino“, – pažymėjo pavadinimą pakeitusios bilietų užsakymo ir įsigijimo platformos vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?