Trečiadienį keliautojams iš užsienio buvo laikinai uždrausta atvykti į Šiaurės Korėją, paskelbė Pekine esantis „Uri Tours“. Jie rėmėsi partnerių iš Pchenjano informacija.
Jų teigimu, kol kas nėra aišku, kiek ilgai galios draudimas. Turistams, įsigijusiems artimiausiu metu turėjusias įvykti keliones, „Uri Tours“ siūlo nemokamai pasikeisti datą arba grąžinti pinigus.
Tokią pačią informaciją patvirtino ir dar du kelionių organizatoriai iš Kinijos, rengiantys turus Šiaurės Korėjoje. Tačiau ir jie daugiau informacijos pateikti negalėjo – iš partnerių tesužinojo, kad siena keliautojams yra uždaroma, tai vyksta dėl Kinijoje plintančio naujojo viruso. Kiek draudimas galios – neaišku.
Turizmas Šiaurės Korėjoje yra vienas iš vos keleto teisėtų užsienio valiutos gavimo būdų šaliai. Šiaurės Korėjai galioja griežtos JT sankcijos dėl jos branduolinės programos. Tad Pchenjanas stato slidinėjimo trasas, spa, įrenginėja viešbučius, tikėdamasis pritraukti daugiau turistų ir padėti savo sulūžusiai ekonomikai.
Kinija trečiadienį perspėjo, kad naujasis į SARS panašus virusas galėtų mutuoti ir plisti, aukų skaičiui padidėjus iki devynių, o užsikrėtimo atvejų skaičius – iki 440 visoje šalyje. Naujasis koronavirusas plinta per kvėpavimo traktą ir „yra viruso mutavimo bei ligos tolesnio plitimo galimybė“, spaudos konferencijoje paskelbė Nacionalinės sveikatos komisijos vicepirmininkė Li Bin.
Komisija paskelbė priemones ligos protrūkiui sulaikyti, kai šimtai milijonų žmonių šią savaitę visoje šalyje leidžiasi į keliones prieš Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių. Tarp šių priemonių yra dezinfekavimas ir vėdinimas oro uostuose, geležinkelio stotyse ir prekybos centruose.
Naujasis virusas pasirodė ir kai kuriose kitose Azijos valstybėse, be to, antradienį pirmą užsikrėtimo atvejį patvirtino Jungtinės Valstijos.
Protrūkio epicentras yra centrinėje Kinijos dalyje esantis Uhano miestas, kur pareigūnai aktyviau tikrina žmonių temperatūrą oro uoste, geležinkelio stotyse ir greitkeliuose. Mieste buvo atšauktas svarbus Naujųjų metų renginys, kuriame paprastai dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių.
Šiaurės Korėja savo sienas buvo uždariusi ir 2003 m., kai plito SARS, taip pat 2014–2015 m., baimindamasi Ebolos viruso.