Būtent toks yra JAV Džordžijos valstijoje esančio oro uosto Savanos mieste aerodromas.
Daugelis į šį oro uostą atskridusių keleivių nė nenutuokia, kad ką tik jie nusileido ant dviejų kapų, mat šio oro uosto nusileidimo takas yra įrengtas buvusiose kapinėse. Ir nors daugelis kapų buvo perkelti, keletas jų taip ir liko aerodrome, rašo insider.com.
Savanos „Hilton Head“ tarptautinis oro uostas buvo pastatytas ant buvusios fermos žemės. Senovėje tokiose žemėse, kaip įprasta, buvo laidojami ir žmonės.
Šiais laikais daugelis statomų oro uostų pasirūpina, kad šeimų kapai būtų perkeliami į artimiausias kapines, tačiau kartais tenka susidurti su giminaičių pasipriešinimu.
Per Antrąjį pasaulinį karą Savanos oro uostui prireikė plėstis, tačiau oro uosto valdžiai teko susidurti su Dotsonų šeimos palikuonių pasipriešinimu.
Oro uosto plėtrai teko panaudoti netoliese esančias žemes, priklausiusias šiai šeimai, o šios žemės buvo tapusios kapinėmis.
Šiame žemės plote buvo palaidota per 100 žmonių, tarp jų buvo ir vergų, taip pat šeimos narių kapavietės. Visi šie kapai, išskyrus keturis iš jų, buvo perkelti į netoliese esančias kapines.
Tikėdami, kad jų protėviai nebūtų norėję būti perkelti iš žemės, kurioje visą savo gyvenimą dirbo, Dotsonų šeima pareikalavo, kad dviejų jų protėvių kapavietės iškeltos nebūtų.
Taigi taip fermerių ir šios žemės savininkų Richardo ir Catherine Dotsonų, mirusių 1884 ir 1887 metais, palaikai ir liko neperkelti. Šiuo metu jie yra oro uosto 10-to ir 28-to takų kraštuose. Dar du kapai, jų giminaičių – Danielio Huestono ir Johno Dotsono, taip pat yra netoliese ant žolės.
Ant Richardo kapo užrašyta „Ramybėje“, ant Catherine kapo – „Grįžo namo pailsėti“.
Oro uosto valdytojai tikina, kad šie kapai yra vieninteliai pasaulyje „įmontuoti“ aktyviame beveik trijų kilometrų ilgio nusileidimo take.
Ir, žinoma, kaipgi apsieisi be baisių istorijų.
„Pasakojama, kad jei lėktuvas šiame take leidžiasi iškart nusileidus saulei, šiaurinėje nusileidimo tako pusėje išvysti galima dvi neryškias lyg kažko laukiančias figūras“, – tikina regioninėse avialinijose dirbanti pilotė Lisa Ruedy.
Savo šeimos kapavietes giminaičiai aplankyti gali, tačiau ant jų neleidžiama palikti nei žvakučių, nei gėlių.
Vis dėlto – kasdien čia nusileidžia šimtai lėktuvų.