Ramūs tėvai – ramūs vaikai
„Tiek daug esu mačiusi visiškai strese paskendusių žmonių. Atostogos prasideda, ir esi įstrigęs metalinėje dėžėje su vaikais, negali nieko padaryti, o paskui visas atostogas pergyveni dėl skrydžio atgal. Bet jeigu esate ramūs tėvai, tuomet vaikai jus perskaitys – ir patys elgsis žymiai geriau.
Kiti keleiviai gali tapti priešais, jeigu jūsų vaikas pradės triukšmauti. Visuomet keleiviams su vaikais pasakau, vos jiems įlipus į lėktuvą: jeigu jūsų vaikas šauks ar verks... jūs niekada nesutiksite kitų keleivių, tad nepergyvenkite.“
Planuokite iš anksto
„Praėjusią savaitę vieni keleiviai iš Los Andželo į Londoną skrido su vaikais ir jiems nieko neturėjo – nei pieno, nei sauskelnių. Laimei, mes turime atsarginių sauskelnių ir kūdikiams skirto pieno. Bet negi žmonės tikrai tiki, kad lėktuve mes turime visą sandėlį? Ne. Pasirūpinkite iš anksto viskuo, ko jums gali prireikti.“
Niekam nepatinka lėktuvų maistas
„Daug tėvų įsivaizduoja, kad jeigu jų atžala nenoriai valgo žemėje, vos pakilus į orą jie stebuklingai pradės viską valgyti. Žinoma, taip nebūna. Be to, jeigu jūsų vaikai yra labai susijaudinę, o dar ir mato tėvus sunerimusius, tai jie neklausys dar labiau.
Pasirengimas yra svarbiausia. Užsisakykite maistą iš anksto arba pasiimkite savo maisto ir užkandžių. Jeigu paprašysite, palydovai pašildys buteliuką šiltame vandenyje.“
Susidraugaukite su įgula
„Puiku, jeigu tėvai prieina ir pasako, kad jie jaudinasi – nes tuomet mes žinome, kad juos reikia nuraminti. Dažnai, jeigu turime papildomą komandos narį, galime pasėdėti šalia jų lėktuvui kylant ar leidžiantis ir padėti su vaikais.
Prašykite pagalbos – žymiai daugiau žmonių yra linkę jums padėti nei manote.
Jeigu keliaujate vienas ir su kūdikiu, o norite nueiti į tualetą, paprašykite įgulos nario padėti ir palaikyti atžalą. Prašykite pagalbos – žymiai daugiau žmonių yra linkę jums padėti nei manote.
Jeigu vaikas labai susijaudinęs, patariu tėvams su juo pasivaikščioti po lėktuvą. Labai sunku, kai kiti keleiviai skundžiasi, nes puikiai suprantu abi puses. Tačiau dažnai besiskundžiantiems keleiviams sakau, kad mes tiesiog nieko negalime padaryti. Jeigu įmanoma – nebent šeimą su vaikais pasodinti kitoje vietoje.“
Žinokite, kaip nugalėti nuobodulį
„Kai esate su vaikais, reikia planuoti pramogas. Visų pirma, visuomet prašykite vietos prie lango, nes tai puikus būdas vaiką prablaškyti. Įženkite į lėktuvą su spalvinimo knygelėmis, pieštukais, kreidutėmis, knygomis. Jeigu laukia ilga kelionė, pasiimkite planšetę. Visada pasirūpinkite, kad turėtumėte įkroviklį – bent USB laidą. Daugelyje lėktuvų dabar yra galimybė pasikrauti elektros prietaisus.
Pasiūlykite vaikams nupiešti lakūną ir paprašykite įgulos nario piešinį skrydžio pabaigoje perduoti. Vaikams gerai, kai yra kažkoks tikslas.“
Nepasiduokite laiko juostoms
„Mano manymu, yra labai gerai leisti vaikams išsilakstyti prieš skrydį – taip jie nuvargs ir norės miego. Tačiau labai svarbu – prisiminkite laiko juostas!
Vieną kartą aš susimoviau per kelionę iš Honkongo į „Disneyworld“. Jie skrydžio metu miegojo, bet paskui 2 valandą nakties buvo visiškai žvalūs ir norėjo tik dūkti. Nenorėjau erzinti kitų svečių, todėl juos nusivedžiau į vieninteles dvi veikiančias vietas – 24 valandas per parą atidarytą prekybos centrą ir „McDonald’s“. Kitą dieną pramogų parke jie buvo visiškai išvargę ir vis užsnūsdavo.
Matau, kaip tėvai be galo džiaugiasi, jeigu jų vaikas miegojo viso skrydžio metu. Bet visuomet pagalvoju – o Dieve, jūs net nenutuokiat, kas jūsų laukia vėliau.“
Pasiruoškite nusileidimui
„Kai lėktuvas leidžiasi, keičiasi oro slėgis. Vaikams dėl jų mažų ausies kanalų tai gali būti net labai skausminga. Patarčiau tėvams palaukti ir maitinti vaiką iš buteliuko tada, kai pradedama leistis. Žindimas gali padėti kūdikiams susitvarkyti su spaudimu.
Vyresniems vaikams gali pagelbėti saldainių čiulpimas. Aš visuomet vaikams sakydavau „būti žuvimis“ ir siurbti bei pakšėti lūpomis, kad sumažėtų spaudimas.“