Skrydžių Lietuvos oro erdvėje rezultatai: kur skrendama daugiausiai

Per vienuolika šių metų mėnesių daugiau nei procentu išaugo tiek bendras, tiek tranzitinių skrydžių skaičius Lietuvoje.
Skrydžiai Europoje
Skrydžiai Europoje / flightradar24.com iliustr.
Temos: 2 Skrydžiai Aviacija

Kaip rašoma pranešime spaudai, sausio-lapkričio mėnesiais „Oro navigacijos“ specialistai aptarnavo 249,7 tūkst. skrydžių – 1,2 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Daugiau nei tris ketvirtadalius (76 proc. arba 189,7 tūkst.) visų skrydžių sudarė tranzitiniai skrydžiai, kada lėktuvai per Lietuvos oro erdvę skrido tranzitu. Tranzitinių skrydžių skaičius lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu išaugo 1,2 proc., pranešė oro navigacijos paslaugas Lietuvos oro erdvėje teikianti valstybės įmonė „Oro navigacija“.

Iš Lietuvos 2019 m. sausį-lapkritį daugiausia skrista į Jungtinę Karalystę (3152 skrydžiai), Latviją (2849 skrydžiai), Vokietiją (2517 skrydžių), Lenkiją (2443 skrydžiai) bei Daniją (1818 skrydžiai).

Per Lietuvą 2019 m. sausį-lapkritį daugiausia skista į Rusijos Federaciją (44168 skrydžiai), Vokietiją (29151 skrydis), Suomiją (14404 skrydžiai), Latviją (13902 skrydžiai) bei Kiniją (7771 skrydis).

Kiekvienoje valstybėje siekiant, kad skrydžiai vyktų saugiai, efektyviai ir laiku, nuo orlaivio pajudėjimo iš orlaivio stovėjimo aikštelės iki jo nutūpimo paskirties aerodrome, jam yra teikiamos oro navigacijos paslaugos. Lietuvos oro erdvėje ir Lietuvos oro uostuose tai atlieka valstybės įmonė „Oro navigacija”.

Oro bendrovės už naudojimąsi oro erdve ir joje teikiamas oro navigacijos paslaugas moka maršruto ir terminalo rinkliavas. Tai yra atlyginimas už šalies, kurios oro erdve naudojamasi, patirtas sąnaudas.
Pagal pasirašytą daugiašalę sutartį Lietuva patiki Eurokontrolei apskaičiuoti ir savo vardu rinkti oro navigacijos rinkliavas. Išlaidas, susijusias su rinkliavų apskaičiavimu ir surinkimu, dengia oro erdvės naudotojai.

Pavyzdžiui, kai orlaiviai skrenda Lietuvos Respublikos oro erdve, tačiau kyla arba leidžiasi kitų šalių oro uostuose už šių skrydžių metu aviakompanijoms suteikiamas oro navigacijos paslaugas aviakompanijos moka maršruto rinkliavas. Kai lėktuvai kyla viename iš Lietuvos oro uostų, už aviakompanijoms suteikiamas oro navigacijos paslaugas mokama terminalo rinkliava.

„Oro navigacija“ sąnaudas pilnai padengia iš pagrindinės veiklos – oro navigacijos paslaugų teikimo – pajamų ir nėra išlaikoma iš valstybės biudžeto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai