Svarbu slidinėjimo krypties naujumas
Šių metų vasarį su žmona Živile, dukra Julija, sūnumi Mykolu bei gausia bičiulių ir jų šeimų kompanija Karintijoje, Nasfeldo kurorte, lankęsis M. Paulauskas neabejoja, jog šis regionas maksimaliai pateisins naujų potyrių ištroškusių slidinėtojų lūkesčius.
„Per tiek metų esu slidinėjęs Kaukaze, Karpatuose, Tatruose, taip pat Austrijos, Italijos, Šveicarijos, Prancūzijos Alpėse. Tuo tarpu Austrijos regione Karintijoje prieš kelerius metus teko svečiuotis vasarą – lankytos vietos, kraštovaizdis pasirodė labai gražūs. Kadangi norėjosi pamatyti dar neatrastų vietų ir slidinėjant, planuodami kasmetę išvyką pasirinkome vieną iš naujai pasiūlytų Karintijos kurortų – Nasfeldą, ir juo tikrai nenusivylėme“, – pasakojo M. Paulauskas.
Šį sezoną į lietuviams dar mažai pažįstamą Austrijos slidinėjimo regioną tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ skrydžius pradės vykdyti nuo 2018 m. sausio. Vis tik M. Paulauskas pastebi, kad lyginant su kitais slidinėjimo regionais, Karintija yra labiausiai nutolusi į Pietus, vadinasi, ir pati saulėčiausia. „O ir kalnai šiame regione nėra labai aukšti, todėl nepatarčiau į Karintiją vykti labai anksti ar pačioje slidinėjimo sezono pabaigoje. Pavyzdžiui, kai su šeima viešėjome vasarį, ir saulės, ir sniego trasose buvo užtektinai“, – sakė slidinėtojas.
Trasos – kokybiškos ir erdvios
Kalbėdamas apie savo slidinėjimo patirtį, M. Paulauskas pastebi, kad hobiu laikyta sporto šaka nejučiomis tapo daugiau kaip du dešimtmečius puoselėjamu užsiėmimu, kuriuo užsikrėtė ir visa šeima. „Jeigu slidininkus būtų galima suskirstyti į tris kategorijas, tai turbūt būtų: sportininkai, entuziastai ir pastarųjų kompanionai. Save greičiausiai priskirčiau prie entuziastų – man labai patinka čiuožti, dievinu kalnus ir žaviuosi žmonėmis, slidinėjančiais slidėmis ar snieglentėmis“, – vardijo vyriškis.
M. Paulauskas pabrėžia, jog jam, kaip užkietėjusiam slidininkui, renkantis kurortą ne mažiau svarbu ir slidinėjimo infrastruktūra, juolab kai slidinėti vykstama su šeima. „Nasfeldas – tipinis vidutinio dydžio Austriškas slidinėjimo kurortas su lengvu Itališku – Balkanišku prieskoniu. Bendras trasų ilgis siekia 110 km, didžioji dalis jų – raudonos ir mėlynos, todėl idealiai tinka visokio pajėgumo slidininkams. Pačios trasos Nasfelde paliko itin gerą įspūdį: tvarkingai prižiūrėtos, pakankamai įdomios, erdvios, o eilių prie keltuvų praktiškai nėra. Aštresnių pojūčių mėgėjams yra galimybė išbandyti ir vadinamąsias, žmogaus nepaliestas „off-piste“ trasas“, – pasakojo M. Paulauskas.
Pasak „Tez Tour“ Produkto vystymo ir plėtros departamento vadovės Šarūnės Bružaitės, Karintijos regiono kurortai ypač vertinami ir tų, kurie nuo kalno čiuožia snieglentėmis. „Pavyzdžiui, Nasfelde ir netoliese esančiame Bad Klainkirchaime veikia specialūs snieglentininkų parkai. Be to, Nasfelde organizuojamas ir snieglentininkų čempionatas, dėl kurio įrengta „Funslope“ trasa ypač patraukli snieglenčių sporto aistruoliams“, – sakė Š. Bružaitė bei pabrėžė, jog Karintijos regionas išsiskiria ir itin gerais keltuvais bei jų gausa. Vien Nasfelde yra net 30 keltuvų, tarp jų daug gondolinio tipo, o Bad Klainkirchaime – 25.
Nuo viršūnės iki namų durų – slidėmis
Karintijos kurortuose gausi ir viešbučių pasiūla: kiekvienam pagal norus ir poreikius čia siūloma apsistoti pačiame miestelio centre esančiuose erdviuose viešbučiuose ar, priešingai, – autentiką išsaugojusiuose, kalno papėdėje įsikūrusiuose nameliuose. „Šalia keltuvų įsikūrę viešbučiai pastaruoju metu yra itin populiarūs. Poilsiautojai nepatiria jokio vargo – slides „apsiauti“ gali iškart išėję iš namų, o po slidinėjimo pramogų – sugrįžti atgal vos užsigeidę. Tokį apgyvendinimo tipą itin pamėgo gausios bičiulių kompanijos, taip pat šeimos su vaikais“, – kalbėjo Š. Bružaitė.
Būtent apgyvendinimą šalia trasų savaitės trukmės atostogoms Nasfelde rinkosi ir M. Paulausko šeima su bičiuliais. „Gyvenome kalno papėdėje prie pat trasos su tiesioginiu nusileidimu ir grįžimu slidėmis iki durų. Rinkomės apartamentų tipo namuką su bendru virtuvės kambariu, kadangi vakarais mėgstame kartu su draugais ruošti maistą ir dalytis patirtais dienos įspūdžiais. Viešbučio savininkai pasitaikė itin svetingi, paslaugūs, pavyzdžiui, rytais atveždavo šviežių bandelių“, – su šypsena pasakojo slidinėtojas.
Tuo tarpu renkantis transportą kelionei į kalnus, M. Paulauskas pirmenybę teikia skrydžiui lėktuvu: „Į Karintiją keliavome su gausia kompanija, o gabenant ir visą slidinėjimo įrangą, lėktuvu ne tik patogiau, bet dar ir susitaupo laiko. Mūsų atveju, parskridus namo po savaitės slidinėjimo aklimatizacijai prieš darbo savaitę dar liko sekmadienis. Tuo tarpu, kai keliaujama automobiliu, kelionės į kalnus ir atgal trukmė gerokai išsitęsia.“
Paragauti gardžios itališkos picos? Misija įmanoma!
Planuojantiesiems atostogauti Karintijoje Š. Bružaitė pataria pasilikti laiko ir kitoms pramogoms. „Šis regionas gali pasigirti ne tik puikiomis slidinėjimo trasomis, bet ir įvairiomis žieminėmis pramogomis. Pavyzdžiui, poilsiautojams siūloma išbandyti pasivažinėjimą šunų kinkiniais ar žirgais kinkytomis rogėmis, vaizdingus žygius avint sniego batais ar diskotekas kalno viršūnėje. Karintijos regione veikia ir nemažai terminių centrų, kur galima pailsinti kojas lepinantis termomis ar gulint atvirame baseine su vaizdu į nuo kalno besileidžiančius slidininkus“, – vardijo „Tez Tour“ atstovė.
Kaip teigia M. Paulauskas, jo šeima ir bičiuliai po slidinėjimo Nasfelde rinkosi kur kas labiau tradicines pramogas. „Po dienos aktyvaus slidinėjimo kalnuose man bene geriausia būdas atgauti jėgas plaukiojant baseine ar mėgaujantis pirties teikiamais malonumais. O kur dar tradiciška austriška kalnų virtuvė, – sakė jis. – Labai rekomenduočiau nučiuožti ir iki netoliese esančios Italijos sienos, iškart už jos įsikūrusi puiki itališka tratorija, pagarsėjusi itin gardžiomis picomis ir kitais itališkais patiekalais. Ši kavinė – itin pamėgta poilsiautojų, tad per patį vidurdienį joje daugybė žmonių. O štai atvykus dar iki 12 arba po 14 val. ramiai pasimėgausite gardžiausiomis picomis ir laukti eilėje nereikės.“
Š. Bružaitė primena, kad kelionių į Karintiją (Klagenfurto oro uostas), iš kurios itin patogu pasiekti ir kitos Austrijos slidinėjimo regionus, prekyba jau įsibėgėjo. „Ši slidinėjimo kryptis poilsiautojams iš Lietuvos – naujiena, kurią, kaip rodo pardavimai, itin smalsu „atrasti“. Nors iki skrydžių pradžios dar laiko yra, kelialapių jau sparčiai mažėja, tad norintiesiems rinktis iš didžiausios skrydžių ir viešbučių pasiūlos rekomenduotume suskubti“, – tikino ji.