Europa slidinėjimo entuziastams gali pasiūlyti iš tiesų nemenką spektrą kurortų, turinčių puikią slidinėjimo infrastruktūrą, viliojančių nepakartojamais kalnų vaizdais ir pramogų įvairove. Slidžių mėgėjų žvilgsnis krypsta į Prancūzijos, Italijos ar kitus po Alpių sparnu prisiglaudusius kurortus. Tačiau slidinėjimo žemėlapyje ryškūs ir Ukrainos Karpatai, o ypač – vis daugiau keliautojų pripažinimo sulaukiantis, ir jau Karpatų pasididžiavimu vadinamas Bukovelis. Priežasčių, kodėl renkasi būtent Bukovelį, slidininkai įvardija ne vieną, tačiau pirmiausia, natūralu, vertina slidinėjimo infrastruktūrą ir kokybę.
Slidinėjimo rojus
Pirmiausia, reikėtų pabrėžti, kad garsiausias Ukrainos slidinėjimo kurortas niekuo nenusileidžia gerai žinomiems europiniams „konkurentams“, o kai kuriais klausimais net yra ir pranašesnis už juos. Atrodo, kad slidinėti į Bukovelį entuziastus kviečia pati gamta, sukūrusi tam tobulas sąlygas. Nuo žvarbaus ir atšiauraus oro bei vėjo slidininkus čia saugo patys Karpatai, „pridengdami“ 920 metrų aukštyje įsikūrusi kurortą ir paversdami jį savotiška užuovėja. Tai – itin svarbus argumentas slidininkams.
Bukovelis aktyvaus poilsio mėgėjams gali pasiūlyti per 60 km slidinėjimo trasų – tiek mėlynų, tiek raudonų, tiek ir juodų, o ilgiausia iš jų driekiasi net 5 km. Vertėtų paminėti tai, kad Bukavelio slidinėjimo trasos itin vertinamos slidinėjimo turistų dėl puikios kokybės, o poilsiautojų patogumui slidinėjimo kurorte įrengta ir 16 keltuvių.
Adrenalino mėgėjai garsiausiame Ukrainos kurorte skrodžia trijų viršukalnių šlaitus: Čiorna Kleva, Dovga ir paties Bukovelio. O kokie reginiai atsiveria nuo šių kalnų viršūnių, žvelgiant į tolį ir į patį miestelį. Saulės apšviesti kurorto nameliai, ištisa kalnų grandinė – horizonte, regis, nematyti jų galų, akinantis sniegas ir dangaus mėlynė – sunkiai apsakoma Karpatų didybė.
Pramogų įvairovė ir komfortas
Ukrainos slidinėjimo kurortas linksniuojamas ne tik dėl to, kad puikiai aptarnauja atvykusius čia vieno vienintelio dalyko – kalnų ir slidinėjimo. Puikiai čia jaustųsi ir šeima, atlydėjusi adrenalino entuziastą, bet pati ant slidžių lipti nedrįstanti. O taip pat ir tie, kuriems skrieti šlaitais pakanka vos poros dienų. Pramogų Bukovelyje daugiau, nei galima įsivaizduoti.
Pradėti galima būtų nuo to, kad Bukovelis itin dėkingas pasivaikščiojimui, kvapą gniaužiančių vaizdų „medžioklei“ ar kelių valandų „iškylai“ su karštos arbatos termosu ir šeima ar bičiuliais. Vis dėlto tuo, kad atvykusieji tikrai turėtų, ką veikti, su kaupu pasirūpinęs ir pats kurortas.
Atostogautojams siūlomi pasivažinėjimai sniegomobiliais, sniego dviračiais ar šunų kinkiniu, čiužinėjimas pačiūžomis, atrakcionai, vandens pramogų parkas „VODA day&night“ ir įvairiausios sveikatingumo paslaugas bei programos. O kur dar jaukios kalnų kavinukės, restoranėliai ir parduotuvėlės, kurios tiesiog alsuoja idilišku kalnu gyvenimu bei poilsiu. Be to, nereikėtų pamiršti ir naktinių barų, koncertų bei teminių vakarėlių tiems, kurie anksti miegoti nenusiteikę. Bukovelis puikiai pateisina Ukrainos slidinėjimo rojaus titulą, tačiau galėtų būti vadinamas ir tiesiog žiemos pramogų karalyste, į kurią turistai traukai ir dėl itin priimtinų kainų.
Kiekvienam pagal skonį
Apie skirtingus keliautojų poreikius Bukovelyje pagalvota ne tik slidinėjimo ir pramogų aspektais. Apgyvendinimas juk – ne ką mažiau, o gal dar labiau svarbus. Pirmas įspūdis apie šį kurortą – būtent taip atrodo jaukus kalnų miestelis, kurį nupiešia knygų aprašymai ir idiliški filmų vaizdai. Po visą miestelį pabirę mažesni ar didesni mediniai nameliai, o vietomis tarp jų įsitaisęs ir vienas kitas prašmatnesnis viešbutukas. Pasirenka čia kiekvienas pagal savo skonį – jaukūs pačių gaminti pusryčiai ir vakaras prie židinio su arbata ar švediški pusryčiai, modernūs apartamentai ir balkonėlis su vaizdu į Karpatus.
Kurį variantą keliautojai bepasirinktų, ukrainiečiai juos pasitiks su itin maloniu aptarnavimu. Dažnas pasiklaus, iš kur atkeliavote, o ištarus žodį „Lietuva“, maloniai apsidžiaugs. Lietuviai čia vis dažnesni svečiai, todėl kartais galima išgirsti personalą ir pasisveikinant „labas“, ukrainiečiai nevengia užmegzti ir šiltesnį pokalbį. Būtent Bukovelyje keliautojai kviečiami susipažinti ir guculų – Karpatų kalniečių, maistu bei tradicijomis. Atsisakyti tikrai nevertėtų.
Itin svetingi ukrainiečiai nepaliks svečių skrandžių tuščių – pavaišins įvairiais šiam kraštui būdingais patiekalais ir gėrimais, svečių lauks vietinių pasirodymai ir pasakojimai apie huculų tradicijas. Vakaras su guculais – pramoga, puikiai įsikomponuojanti į slidininkų tvarkaraštį ir suteikiantį kelionei savotiško prieskonio.
Kąsnelis Lvovo
Žodžiai „trumpai“ ir „Lvovas“ dera sunkiai, nes šį Vakarų Ukrainos miestą ne veltui vadina muziejų po atvirumu dangumi. Jaukus, siaurų ir plačių gatvelių „išvagotas“ miestas su nepakartojamai gražiu senamiesčiu. Nors net kelių dienų pasivaikščiojimų po Lvovą gali būti mažai, grįžtant iš Bukovelio, nuvykti į Vakarų Ukrainos stebuklą bent trumpai pažinčiai – verta.
Lvovas gali didžiuotis turintis bene didingiausią Europoje operos ir baleto teatrą, nepakartojamo grožio Šv. Juro soborą su Šv. Anufrijaus grota, autentiškumu alsuojančią turgaus aikštę, katedrą, rotušę bei armėnų kvartalą. Ko jau ko, bet jaukumo Lvovui pavydėti gali daugelis miestų. Gatvės nusėtos originalaus interjero kavinėmis – nuo išpuoštų žibalinėmis lempomis iki labai modernių, atrodo, kad aplankyti, prisėsti išgerti kavos norėtum bene kiekvienoje.
Apibėgti viso pasakiško miesto per dieną veikiausiai nepavyks, todėl reikėtų nepraleisti progos žvilgtelėti į visą miestą iš viršaus – nuo katedros bokšto – visas Lvovas lyg ant delno. Vargu ar gali būti geresnis reginys, vainikuojantis atostogas, kupinas Karpatų dovanotų adrenalino ir ramybės, žiemiškų pramogų bei ukrainietiškų tradicijų.
Daugiau informacijos rasite čia.