Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Specialistė paaiškino, kodėl vėluoja skrydžiai: kartais lemia neatsakingas pokštas

Kai kurie iš mūsų, ypač skraidantys dažniau, bent kartą gyvenime yra tiesiogiai susidūrę su vėluojančiu arba atšauktu skrydžiu. Dažnai tokios situacijos sukelia ne tik nusivylimą, bet ir pyktį. Nirštama, kad teks staiga keisti savo kelionės planus arba laiku negrįžti namo.
Atšaukti skrydžiai
Atšaukti skrydžiai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovės „Litcargus“ specialistė Sandra Kovzan pranešime spaudai paaiškina, kad kartais sprendimas atidėti skrydį gali išgelbėti gyvybes, o kartais tai būna tiesiog neatsakingo pokšto padarinys.

„Pirmiausia, turime suprasti, kad aviacija yra neatsiejamai susijusi su sauga. Dažnai kasdieninėse situacijose mums atrodo, jog per daug taisyklių apsunkina mūsų gyvenimą, tačiau aviacijoje būtent taisyklės yra tai, kas garantuoja keleivių ir įgulos saugumą kiekvieno skrydžio metu, įskaitant pakilimą ir nusileidimą“, – aiškina S.Kovzan.

AFP/ „Scanpix“ nuotr./Oro uostas
AFP/ „Scanpix“ nuotr./Oro uostas

Jos teigimu, dėl šios priežasties darbas aviacijoje yra ne tik įdomus, tačiau ir nepaprastai atsakingas.

„Tikrai ne dažnai, tačiau kartais pasitaiko toks neatsakingas keleivių elgesys kaip girtavimas, kai išgėrę asmenys nevykdo reikalavimų, ginčijasi ir priešinasi.

Tokiais atvejais nedelsiant kviečiami aviacinio saugumo arba policijos pareigūnai, kurie taip besielgiančius asmenis sulaiko ir išlydi iš oro uosto“, – pasakoja S.Kovzan, pabrėždama, kad antžeminio aptarnavimo darbuotojų pareiga yra užtikrinti, kad tokie keleiviai į lėktuvą nepatektų ir skrydis įvyktų laiku.

Specialistės teigimu, tai, jog skrydis neįvyks, jo laikas bus nukeltas arba lėktuvas kaip galima greičiau bus nutupdytas, gali lemti ir neatsargūs keleivių pajuokavimai apie galimą orlaivio užgrobimą ar turimus draudžiamus daiktus, netgi sprogmenis.

„Gali skambėti juokingai, tačiau neatsakingai leptelėti žodžiai oro uosto teritorijoje gali sukelti visą virtinę tarnybų ant kojų. Būtina žinoti, kad net jei keleivis juokauja, į tokio tipo žodžius, priklausomai nuo situacijos, gali būti reaguojama itin griežtai – skrydis gali būti nukeliamas mažiausiai trims valandoms, tuo tarpu visi be išimties keleiviai išlaipinti iš lėktuvo, o apie sprogmenį arba kitus draudžiamus daiktus užsiminęs keleivis sulaikyta apklausai“, – dėsto S.Kovzan.

Anot specialistės, kiekvienas skrydis yra kruopščiai planuojamas ir tame procese dalyvauja daugybė žmonių – nuo skrydį aptarnaujančių iki jį vykdančių, tai yra pilotų. Bet kokiu atveju, pasiruošimas skrydžiui yra viena svarbiausių viso proceso dalis, nes tik geras pasiruošimas garantuoja paties skrydžio saugumą.

Visgi kartais skrydžio atidėjimą gali lemti ir žmogui nepavaldžios stichijos, tokios kaip oro sąlygos skrydžio dieną ar valandą:

„Skrydžių vėlavimas yra visų nepageidaujamas reiškinys – oro linijos už vėluojančius skrydžius moka didžiulius pinigus, klientai yra nepatenkinti, o aptarnaujantis personalas turi verstis per galvą, kad priežastys, dėl ko skrydis vėluoja, būtų kuo greičiau eliminuotos. Bet kokiu atveju, jei skrydis vėluoja, vadinasi, tam yra priežastis ir dažnai ji yra visų mūsų saugumas.“

S.Kovzan teigimu, skrydžiams įtaką daro ir skirtingi metu laikai:

„Pavasarį ir rudenį dažnai kyla rūkas, žiemą stiprus snygis įdarbina oro uosto sniego valymo komandas, kurios privalo užtikrinti, kad tiek kilimo-tūpimo takas, tiek orlaivių riedėjimo takai būtų tinkamo sukibimo, kadangi tai taip pat gali sukelti išvykimo vėlavimą.

Be to, pasitaiko atvejų, kai yra tiesiog laukiama, kol baigsis pūga ar kita gamtos stichija. Tuomet riedėjimo takai ir kilimo-tūpimo takas nuvalomi, orlaiviui atliekama nuledinimo procedūra ir kelionė yra saugiai tęsiama.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas