Milžiniški raudonai žali augmenijos kilimai Kinijoje – gamtos stebuklas be žmogaus

Raudonos Kinijos žemės (Dongchuan Red Land) iš toliau žiūrint primena milžinišką spalvotą audeklą, išaustą iš tūkstančių spalvotų gabaliukų. Čia, taip vadinamoje Junano provincijos Dongchuan srityje, Vumengo kalnuose esančiame regione, po ryškiu žydru dangumi vienoje vietoje susilieja raudona, geltona, žalia, balta ir kitos spalvos. „Pasaulis kišenėje“ kviečia jus užsukti ir paganyti akis į Kiniją.
Raudoni Kinijos laukai
Raudoni Kinijos laukai / 123rf.com nuotr.

Apie 180 km į šiaurę nuo Kunmingo, Junano provincijos sostinės, esantis regionas per pastarąjį dvidešimtmetį sparčiai išpopuliarėjo tarp fotografų ir turistų. Juos traukia nepaprasta spalvų simfonija. Šiame regione dirva yra ryškiai raudonos spalvos. Joje žaliuoja sodri žalia žolė, bei įvairios gėlės. Vietovei dėl jos dirvos spalvos yra prigijęs Raudonosios žemės vardas.

Pažvelgus į šios vietovės nuotraukas, neretai sunku suvokti, kad tiek spalvų gali būti gamtoje vienoje vietoje. Dažnam šios nuotraukos primena tapytojo siurrealisto ranka sukurtą spalvingą paveikslą.

Ši vietovė turistams tapo žinoma visai neseniai, mat tik apie 1990-uosius šią vietovę vietiniai atvėrė lankytojams.

123rf.com nuotr./Raudoni Kinijos laukai
123rf.com nuotr./Raudoni Kinijos laukai

Junanas – ilgą laiką valstybingumą turėjusi teritorija, kuri seniau apėmė ne tik dabartinę Junano provinciją, bet ir pietinį Sičuaną, vakarinį Guizhou, šiaurinį Mianmarą. Prie Kinijos buvo prijungta Yuan dinastijos laikais (XIII a.), jį užkariavus mongolams. Junanas – labiausiai į pietvakarius nutolusi Kinijos provincija. Ribojasi su Guangsi, Guidžou, Sičuanu, Tibetu, taip pat Mianmaru, Laosu ir Vietnamu. Per pietinę provincijos dalį eina Vėžio atogrąža. Aukščiausias šio regiono taškas – Kavagebo (Kawagebo) viršukalnė (6 740 m). Čia teka Jangdzė (vietinių vadinama „Dzinša upe“ (Jinsha jiang) – „Auksinio smėlio“ upe), Mekongas.

Anot vietos legendos, šios vietos reljefas toks ypatingas ir savitas yra dėl to, jog kadaise čia tyvuliavo jūra. Tačiau ji po truputį, iš lėto traukėsi, palikdama po savęs šiuos spalvotus ir vingiuotus reljefo pėdsakus.

Tačiau mokslininkai Raudonosios žemės fenomeną aiškina kitaip. Anot jų, dirva ir joje augantys augalai savo raudoną spalvą įgavo dėl joje esančių geležies oksidų, kurie veikia žemę ir keičia jos spalvą.

Atvykę į šį regioną turistai gali ne tik grožėtis pasakiškais spalvotais kraštovaizdžiais, juos fotografuoti, bet ir paragauti vietos patiekalų, sudalyvauti vietinių žmonių kasdieniame gyvenime: kinai mielai rodo turistams savo ūkius, kuriuose augina kukurūzų, bulvių ir kitų daržovių, kviečiasi į svečius, pasakoja vietos legendas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis