Augalija jaukiai apsivijęs natūralus kelių kilometrų tunelis yra itin pamėgta fotosesijų, porų pasivaikščiojimų vieta. Prieš pandemiją poros atskrisdavo net iš Azijos, kad susituoktų pasakiško grožio vietoje.
Kaip ir bet kuri bent kiek tarp turistų populiari vieta, ši irgi turi savo legendų. Viena pasakoja, kad žalias medžių koridorius egzistavo dar Čartoriskių gyvenimo šiose vietose laikais, jis esą buvo tapęs prieglobsčiu jauniems įsimylėjėliams. Kita – kad geležinkelio bėgiai miške yra jauno lenkų inžinieriaus darbas. Esą jis įsimylėjo Klevane gyvenančią merginą ir bėgius nutiesė, kad galėtų ją lengviau pasiekti iš Orživo.
Bet tiesa net dar įdomesnė nei pasakos apie meilę. Iš tiesų bėgiai buvo nutiesti kariniams tikslams, kai šias teritorijas buvo okupavusi Sovietų Sąjunga. „Meilės tunelis“ driekiasi tarp Klevano ir Orživo kaimo, jis yra dalis Kovel-Rivne linijos. Netoli Orživo bėgiai išsiskiria į dvi dalis. Vieni jų veda į slaptą karinę Šaltojo karo laikų bazę, užmaskuotą miške.
Vis dar saugoma daug karinės technikos
Šaltojo karo metu medžiai specialiai būdavo sodinami palei geležinkelio bėgius ar kelius, kurie vedė į strategines slaptas vietas. Gausi medžių lapija paslėpdavo važiuojančią karinę techniką.
Tiesa, pasitaikydavo ir absurdų. Lenkijoje, pavyzdžiui, sovietai buvo padarę absurdišką klaidą, kuri leido Vakarams surasti slaptus branduolinius bunkerius. Šią istoriją prieš pora metų paskelbtame straipsnyje buvo aprašęs lenkų archeologas Grzegorzas Kiarszysius.