Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sugriautame Karaliaučiaus krašte lietuviai dar rado vietų, kurių rusai nespėjo sugadinti

Kaskart pradžiungu patyręs, jog mano tekstai apie Karaliaučiaus kraštą vis dar yra populiarūs. Apie šį mažą žemės lopinėlį, esantį šalia Lietuvos, jau esu tikrai daug prirašęs, bet matyti, kad skaitytojus jis vis dar domina. Kita vertus, gal stebėtis ir nereikia – Karaliaučius mūsų kaimynas, o žmonėms visada įdomu, kas vyksta pas kaimynus. Ypač tokius, pas kuriuos nenuvyksi kada panorėjęs.
Vaizdai iš Tilžės
Vaizdai iš Tilžės / 123rf.com nuotr.

Kiek anksčiau nuvykti į Karaliaučių buvo gan sudėtinga, nes reikėdavo atlikti rusų vizos gavimo procedūrą. Priešpandeminę vasarą rusai supaprastino vizų režimą su Karaliaučiumi, tad lietuviai iš pradžių nedrąsiai, paskui vis drąsiau ėmė vykti ten apsidairyti. Bet čia užėjo pandemija, ir baigėsi visi dar realiai net nespėję įsibėgėti vizitai.

Iki dabar sienos su Karaliaučiumi nebūtinoms kelionėms lieka uždarytos, tad belieka keliauti virtualiai. Ir dar dviračiu, nes netrukus pratęsiu pasakojimą apie kelionę po kraštą šia transporto priemone.

Skaičiau, jog kelerius metus po SSRS subyrėjimo Karaliaučiaus kraštas buvo labiausiai apginkluota Rusijos Federacijos sritis ir labiausiai militarizuotas kraštas Europoje pagal gyventojų skaičių. Net 2 proc. krašto gyventojų buvo kariškiai. Vėliau daug karinės technikos rusai iš krašto išgabeno, tačiau sako, jog per paskutinį dešimtmetį vėl prigabeno, nes kuo gi daugiau gąsdinsi kaimynus, jei ne ginklais šalia jų sienų?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų