Svajojantiems apie Australiją: pigesni skrydžiai, „vizos“ ir draudžiamų daiktų sąrašas

Jei anksčiau atostogos Australijoje dažnam galėjo nuskambėti kaip vargiai įgyvendinama svajonė – šalis atrodė sunkiai pasiekiama, o kelionė – baisiai brangi, tai šiandien realizuoti tokią atostogų idėją galima ne tik gana lengvai, bet ir palyginti nebrangiai. Skrydžiai į Australiją pastaruoju metu greitai ir smarkiai pinga, o norint susitvarkyti kelionei reikalingus dokumentus gana pusvalandžio. Tiesa, tam, kad kelionė į Australiją išties atsieitų pigiau, reikia elgtis gudriai.
Kelionė po Australiją
Kelionė po Australiją / Asm.archyvo nuotr.

Australija – viena labiausiai nuo Lietuvos nutolusių valstybių, kurią bent kartą gyvenime būtina aplankyti kiekvienam. Šalyje, kurią pirmiausia svarbu suvokti kaip didžiulį žemyną, persipina viskas, ko reikia, idant viešnagė čia būtų patogi ir kupina įspūdžių: tai ir itin išsivysčiusi civilizacija, ir vertingas kultūrinis paveldas, ir žadą atimanti gamta.

Kiekviena Australijos pusė – visai skirtinga, todėl, norint iš esmės susipažinti su šalimi, vieno apsilankymo, matyt, bus negana. Tačiau, paisant kelių patarimų, nukakti į Australiją galima pastebimai pigiau, nei galima tikėtis, todėl jei kartais pamiltumėte šį kraštą iš pirmo žvilgsnio, kaip kad atsitiko man, sugrįžti ten dar, matyt, bus realu.

Užderėjo pasiūlymų

Tikėtina, kad planuojant kelionę į Australiją brangiausiai atsieis lėktuvo bilietai. Jei norimą skrydį rinksitės ieškodami kelionės tiesiai iš Lietuvos, paieškos sistemos siūlomų bilietų kainos gali viršyti net ir 2 tūkst. Eur. Žinant, kad yra būdų rasti bilietus net keliskart pigiau, mokėti tokią sumą, matyt, nebūtų labai protinga.

Vienas iš būdų – senas ir paprastas: nuolat savarankiškai sekti pigių kelionių variantus siūlančius interneto puslapius ar prenumeruoti jų skelbiamas naujienas (pavyzdžiui, travelfree.info), laukiant, kada pasirodys lūkesčius atitinkantis kelionės pasiūlymas. Pastaruoju metu kelionės į Australiją pasiūlymų smarkiai užderėjo, ir, keliautojų laimei, variantai gana įvairūs: ir į šalies Šiaurę, ir į Pietus, Rytus ar Vakarus galima palyginti pigiai nukakti.

Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją
Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją

Tokiu būdu galima rasti bilietų į abi puses ir už, pavyzdžiui, 600 Eur, kas, palyginti su minėtais 2 tūkst. Eur, yra daugiau nei triskart pigiau. Tačiau reikėtų nusiteikti ir šiokiems tokiems kelionės trūkumams: oro linijos tikriausiai bus iš pigesnių, todėl mažiau patogios, o laiko tarpai tarp jungtinių skrydžių gali būti nemaloniai ilgi.

Žinoma, jei į Australiją žūtbūt norite keliauti griežtai nustatytą datą, šitoks variantas yra mažiau palankus, mat rasti poreikius atitinkančią datą bus sudėtinga – sprendimai čia nebe jūsų rankose. Tačiau jei konkrečios atostogų datos nėra, ieškant lėktuvo bilietų šitaip galima jaustis laisvai: pasiūlo ir keliones po pusmečio, ir keliones poryt.

Į Australiją – per Balį

Kitas būdas pasiekti Australiją pigiau – pirkti lėktuvo bilietus ne į Australiją, bet į keliautojų gretose ypač populiarius greta esančius kraštus. Pavyzdžiui, Indonezijai priklausančią Balio salą.

Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją
Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją

Nuo šios salos iki Centrinės Australijos – vos trys valandos skrydžio, o patys australai Balio salą kartais juokais pavadina savo nuosavu kurortu. Ir iš tiesų, Balio saloje australų – apstu, mat atstumas visai nedidelis, o Indonezijoje vyraujančios kainos australams atrodo juokingos.

Kadangi maršrutas Australija–Balis–Australija labai populiarus, tai ir kainos nuteikia maloniai: iš Balio į Australiją galima nuvykti ir už 200 Eur ar mažiau, o pasiekti Balį iš Lietuvos šiandien nesunku ir kiek daugiau nei už 400 Eur. Sumoje – apie 600 Eur ir galimybė pasirinkti kelionės datą pagal poreikius.

Misija – leidimas atvykti į šalį

Įsigijus lėktuvo bilietus į Australiją, ateina metas formalumams. Nors dažnai girdimas mitas, neva norint keliauti į šią šalį būtina gauti brangiai kainuojančią vizą, iš tiesų keliautojams privalu gauti nieko nekainuojantį leidimą įvažiuoti į šalį. Juo reikia pasirūpinti iš anksto, visi formalumai atliekami internetu.

Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją
Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją

Norint gauti tokį leidimą, pirmiausia reikia užpildyti dalį asmeninių duomenų atskleidžiančią Australijos Imigracijos departamento interneto puslapyje esančią anketą (https://online.immi.gov.au/). Užpildyti tokią anketą truks maždaug pusvalandį – per tiek laiko nurodysite, kokiu tikslu ir kur tiksliai keliaujate, kiek laiko žadate viešėti, dar nurodote, ką dirbate, kiek uždirbate ir ar turite šeimą.

O tada jums reikės šiek tiek palaukti. Maždaug dvi savaitės praeis iki tol, kol sulauksite elektroninio laiško iš minėto departamento. Laiško turinys gali būti trejopas: kad gavote leidimą, kad negavote leidimo arba kad jei norite gauti leidimą, tai atsiųskite šūsnį papildomų dokumentų.

Mes į Australiją keliavome keturiese, du iš mūsų vizą gavo tiesiog iškart, dar dviem teko papildomai paplušėti: siųsti visus iki vieno mėnesio išlaidas atspindinčius banko išrašus, raštiškus darbdavių patvirtinimus, kad tikrai lauks sugrįžtant, paso kopijas ir panašiai. Įdomu tai, kad minėtais dviem atvejais departamentas prašė siųsti skirtingus dokumentus. Kodėl – neaišku, bet sutapo tik tai, kad informaciją reikėjo surinkti per penkias dienas.

Bet kokiu atveju, norint gauti tokį leidimą ramiai, be streso ir tikrai nepavėluoti, kreiptis dėl leidimo įvykti į šalį reikėtų likus bent mėnesiui iki kelionės.

Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją
Asm.archyvo nuotr./Kelionė po Australiją

Lagamine – jokių draudžiamų daiktų

O kai jau ruošitės skrydžiui į Australiją, tai atminkite, kad krauti lagaminą reikia labai atsakingai – internete nesunkiai rasite ištisą sąrašą daiktų, kuriuos atsivežti į Australiją yra draudžiama. Tarp jų – mėsos gaminiai, nefasuoti maisto produktai arba praplėštose pakuotėse esantis maistas, produktai su aerozoliu ir panašiai.

Ribojamas dalies galimų įsivežti produktų kiekis – pavyzdžiui, alkoholinio gėrimo į Australiją keliautojas gali atsivežti vieną litrą.

O jei galvojate, kad mėgstamą kumpelį lagamine gerai paslėpėte, ir jo niekas nepamatys, klystate. Dar prieš lėktuvui nusileidžiant Australijoje būsite paprašyti užpildyti deklaraciją, kurioje aiškiai išdėstysite, ko ir kiek su savimi vežatės, o išlipus oro uoste muitinės darbuotojai netruks patikrinti, ar nebūsite pamelavę – drąsiai ir be skrupulų patikrins maždaug kas ketvirto keliautojo bagažą.

Jeigu tame bagaže darbuotojai kažką atras, tai gali atsieiti brangiai – numatytos baudos siekia net penkiaženkles sumas, o viešnagę Australijoje iškart teks pamiršti. Tiesa, kartais pareigūnų nuomonei gali turėti įtakos nuotaika – radę vieną kitą praplėštą šokoladuką, australai moka nejučia užsimerkti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai