Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Svajojate ištrūkti ir pakeisti aplinką? 5 šalys, puikiai tinkančios dirbantiems nuotoliniu būdu

Šiuolaikiniame pasaulyje nebūtina gyventi toje pačioje šalyje, kurioje dirbame. Darbuotojai vis dažniau naudojasi galimybe padirbėti nuotoliniu būdu kurioje nors kitoje valstybėje, o darbdaviai jaučia vis didesnį spaudimą konkuruoti dėl talentų siūlydami galimybę dirbti užsienyje, jeigu darbo pobūdis tai leidžia. Tačiau keldamiesi į kitą šalį tiek darbuotojai, tiek darbdaviai susiduria su ne vienu iššūkiu, rašoma žmogiškųjų išteklių valdymo platformos „Deel“ pranešime spaudai.
Talinas
Talinas / „Scanpix“ nuotr.

„Pastebėjome, kad vis daugiau įmonių domisi galimybėmis perkelti savo darbuotojus į užsienį. Kai kurios bendrovės tiesiog nori suteikti žmonėms galimybę keliauti ir dirbti. Kitos įmonės nusprendžia perkelti savo būstinę į užsienį. Kad ir kaip būtų, išsirinkti nuotoliniam darbui tinkamą kryptį nėra lengva. Abi pusės turi pasverti visus pranašumus ir trūkumus, pavyzdžiui, mokesčius, darbo kultūrą ir vizų išdavimo taisykles“, – sako Liina Laas, pasaulinės žmogiškųjų išteklių valdymo platformos „Deel“ plėtros vadovė Baltijos šalyse, Vidurio ir Rytų Europos regione.

Pranešimo aut. nuotr./„Deel“ plėtros vadovės Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione Liina Laas
Pranešimo aut. nuotr./„Deel“ plėtros vadovės Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione Liina Laas

Pašnekovė dalijasi penkių šalių, kurios puikiai tinka Lietuvos nuotoliniams darbuotojams ir jų darbdaviams, idėjomis.

Estija

Estija yra unikali šalis lietuviams, norintiems gyventi ir dirbti užsienyje, tačiau išlikti gana arti namų, iškilus nenumatytiems atvejams ar tiesiog pasiilgus artimųjų. Pelno mokestis šalyje yra 20 proc., todėl nieko keista, kad Estija garsėja klestinčia pradedančiųjų verslininkų bendruomene. Ši šalis idealiai tinka tiems, kurie dar tik pradeda dirbti nuotoliniu būdu ir nori išbandyti tokį gyvenimo būdą su minimalia rizika. Estija – ypatinga vieta su gražia gamta, turtinga istorija, joje vyrauja šilta, bet ne per karšta vasara, ir visa tai galima patirti bei pamatyti be jokio kultūrinio šoko.

123rf.com nuotr./Estija
123rf.com nuotr./Estija

Portugalija

Portugalija yra naujasis vadinamųjų skaitmeninių klajoklių (angl. Digital nomads) karštasis taškas. Tam yra kelios priežastys: nedidelės pragyvenimo išlaidos, užburianti gamta, išplėtota infrastruktūra ir palanki mokesčių politika.

Shutterstock nuotr./Portugalija
Shutterstock nuotr./Portugalija

Portugalijoje pelno mokestis yra 21 proc., o verslą šioje šalyje įsteigti yra gana paprasta. Be to, Portugalija kiekvieną sužavi savo aukšta gyvenimo kokybe, švelniu klimatu, gražiais paplūdimiais ir didžiule emigrantų bendruomene bendrauti po darbo.

Ispanija

Ispanija yra itin populiari kryptis nuotoliniams darbuotojams, labiausiai dėl puikaus kainos ir gyvenimo kokybės santykio. Nors mokesčiai čia šiek tiek didesni nei kitose šalyse, vyriausybė siūlo daugybę subsidijų ir lengvatų. Nereikia nė sakyti, kad pačią Ispaniją poilsiautojai ir skaitmeniniai klajokliai dievina dėl nuostabių kraštovaizdžių ir skanaus maisto.

Pexels nuotr./Barselona
Pexels nuotr./Barselona

Pietų Korėja

Daugelis būsimų ir jau patyrusių vadinamųjų skaitmeninių klajoklių dažnai net nepagalvoja apie Pietų Korėją. Tačiau ši šalis tampa vis labiau patrauklia vieta persikelti norinčioms įmonėms. Pelno mokestis čia siekia iki 24 proc. Nors tai nėra idealus variantas, vis dėlto šis mokestis yra mažesnis nei daugelyje kitų valstybių. Pietų Korėjos valdžios institucijos atvykstančioms bendrovėms taip pat suteikia pinigines subsidijas ir kitokią pagalbą.

Be to, Pietų Korėja yra sudariusi laisvosios prekybos sutartį su ES, todėl tai puiki vieta regioninei būstinei. Ši šalis labai patraukli ir patiems darbuotojams: ją neabejotinai pamėgs visi, norintys gyventi futuristinėje vietoje ir pamatyti tiek didžiulius miestus, tiek gamtą. Be abejo, reikėtų nepamiršti ir K-Pop bei kitų unikalių patirčių, kurias siūlo ši valstybė.

123rf.com nuotr./Seulas, Pietų Korėja
123rf.com nuotr./Seulas, Pietų Korėja

Meksika

Meksika yra populiarus pasirinkimas daugeliui. Taip, mokesčiai čia gali būti dideli – pavyzdžiui, pelno mokesčio tarifas siekia 30 proc., tačiau kiti pranašumai tai atsveria. Imigracijos procesas vyksta labai greitai, daugelis vietos gyventojų kalba angliškai, o tiek biuro, tiek būsto nuoma yra itin pigi. Akivaizdu, kad Meksika visame pasaulyje garsėja gražiais paplūdimiais, garsiais vakarėliais ir didžiule skaitmeninių klajoklių bendruomene, todėl tai yra itin patraukli vieta darbuotojams.

Asm.archyvo nuotr./Meksika
Asm.archyvo nuotr./Meksika

Emigrantai Meksikoje neretai sako gaunantys dideles pajamas, o daugelis jų yra iš JAV. Jei jūsų įmonė nori plėstis Šiaurės Amerikoje, tai gali būti puiki vieta užmegzti ryšius ir naudingus kontaktus.

Biurokratija stabdo darbuotojų perkėlimą, tačiau viskas gali būti paprasčiau

Darbuotojų perkėlimas į kitą šalį gali būti sudėtingas procesas, ypač jei įmonė neturi vietos padalinio konkrečioje šalyje. Kalbos barjerai, dokumentų tvarkymas, teisiniai reikalavimai ir ilgai trunkantis bendravimas su valstybės institucijomis – visa tai gali atbaidyti įmones nuo tokio žingsnio.

„Paprastai mažos įmonės tiesiog negali sau leisti perkelti darbuotojų, o net ir didesnės korporacijos turi gerai pagalvoti apie šią galimybę. Vizą gauti darbuotojui šalyje, kurioje neturite padalinio, dažniausiai atsieina brangiai. Pavaldžiąją įmonę įsteigti gali kainuoti mažiausiai 200 000 JAV dolerių ir užtrukti kelis mėnesius. Laimė, šiais laikais yra alternatyvų.

Pavyzdžiui, mūsų imigracijos paslaugos suteikia įmonėms galimybę samdyti ir perkelti komandas į kitas pasaulio šalis įdedant daug mažiau laiko ir finansinių išteklių. Lietuva yra viena iš 25 pasaulio šalių, kuriose ši paslauga teikiama siekiant, kad imigracijos ir užsieniečių įdarbinimo procesas įmonėms būtų paprastesnis“, – sako L.Laas.

Pašnekovė patsebi, kad paklausa darbuotojų perkėlimui sparčiai auga, o pagrindinės šalys, į kurias pasaulio įmonės prašo išduoti vizas savo darbuotojams, yra JAV, JAE, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė ir Vokietija.

„Padėti išlaikyti gerą darbo ir gyvenimo pusiausvyrą – viena svarbiausių šiuolaikinių darbuotojų motyvacijos priemonių. Džiaugiuosi, kad galime leisti lietuviams lengvai įsikurti ir padirbėti iš tokių šalių kaip Brazilija, Kanada, Čilė, Estija, Meksika, Portugalija, Pietų Korėja, JAV ar JAE, nesamdant teisininkų ir neišleidžiant krūvos pinigų ir laiko. Žinoma, džiugu ir tai, kad žmonės iš įvairių šalių be jokių biurokratinių kliūčių gali atvykti dirbti ir į Lietuvą“, – sako L.Laas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas