R.Lydis 15min pasakojo, kad jau anksčiau buvo planuota iš ežero ir jo prieigų išgabenti pamirštas, sulūžusias, apipuvusias valtis. Tam finansavimą skyrė ir Plungės rajono savivaldybė. Prasidėjus karantinui darbai nebuvo atšaukti.
„Nesibūriavome, laikėmės saugių atstumų, bet darbus tęsėme. Dėl saugumo nekvietėme į pagalbą ir talkininkų“, – pasakojo parko vadovas.
Per kelias savaites trukusius darbus buvo išgabenti įspūdingi kiekiai atliekų. Skaičiuojama, kad vien valčių iš ežero prieigų ir dugno buvo ištraukta mažiausiai keturiasdešimt.
„Žinoma, kai kurių likę tik dalis korpuso, kai kurios be dugno. Gali būti, kad taip paliktos išbuvo dešimtmečius. Dabar kaip šeimininko neturinčios atliekos jos keliaus į sąvartyną. Jose yra bitumo – pavojingos medžiagos. Taip pat pririnkta ir nemažai atliekų, paliktų poilsiautojų ar žvejų. Tai ir plastikas, ir įrankiai“, – teigė R.Lydis.
Darbininkų dėmesį patraukė ir vienas įdomesnių radinių – sovietmečiu gamintas kirvis.
R.Lydis teigė, kad šie pavasariniai darbai lems pokyčius Žemaitijos nacionaliniame parke. „Keisime tvarką dėl valčių registracijos. Ji bus privaloma, nes dabar turime krūvas neregistruotų valčių ir jų tvarkymas gula ant mūsų pečių. Kai valtys bus registruotos, jomis rūpintis turės patys šeimininkai“, – aiškino parko vadovas.
Pagal sugriežtintą tvarką, nesuderinus valčių stovėjimo vietų, bus skiriamos administracinės nuobaudos už parko taisyklių pažeidimą.