Gruodį atvykti į Vilnių tikrai verta. Vien tam, kad pamatytumėte nuostabiai išpuoštą miestą ir neįtikėtiną šventinę mugę. Taip tikina wp.pl autorė, aplankiusi abi pagrindines sostinės Kalėdų muges.
Pirmoji – Katedros aikštėje. „Vilnius gali pasigirti stilinga ir naujoviška muge. Su skaudančia širdimi turiu pripažinti, kad Krokuvos ar Vroclavo mugės nesiekia jai ir iki kauliukų. Visi namukai nudažyti baltai ir atrodo lyg iš Skandinavijos. Kiekviename rasi vis ką nors kito. Patenkinsite pilvus, net jeigu esate sotūs. Vienas malonumas pradėti nuo karšto šokolado, šildyto vyno ir pabaigti dideliu vafliu ar kepta lietuviška duona“, – įspūdžiais dalijasi D.Czerniszewska.
Be skanėstų, mugėje gausu ir šventinių dovanėlių. „Čia nerasime „kiniškų plastikinių žaisliukų“. Greičiau atvirkščiai – originalios žvakės, hipsteriškos musės, natūralūs balzamai ir kiti išskirtiniai produktai. Mugėje yra ir vietos gaminių – nuo keramikos iki bižuterijos. Taip pat – meduolių su garsiuoju lietuvišku medumi. Jie išrašyti anglų, lietuvių ir net lenkų kalbomis – „Dla mamy“ („Mamai“) ar „Wesołych świąt“ („Linksmų švenčių“)“, – atradimais Vilniuje dalijasi teksto autorė.
Ją sužavėjo ir pagrindinę Lietuvos Kalėdų eglė, stovinti Katedros aikštėje: „Šiemet ji išpuošta violetine, rausva ir žydra spalvomis. Žiūrint į jos šviesas iš karto galima pajusti kalėdinę magiją. Staliukai, išdėlioti tarp eglės ir namelių, atrodo lyg ne vietoje, tačiau pažvelgus iš paukščio skrydžio jie kuria laikrodžio rodyklių vaizdą. Visuma yra didžiulis laikrodis su romėniškais skaitmenimis.“
Antra, irgi įspūdinga, mugė yra Rotušės aikštėje. „Čia irgi stovi eglė, tiesa, ne tokia didelė kaip Katedros aikštėje, bet irgi gražiai apšviesta. Aplink ją stovi įstiklinti nameliai, kurie primena kalėdinius burbulus. Vieni yra gastronominiai, kiti – su šventiniais suvenyrais. Tai taip pat ta vieta, kurioje rankose laikant karšto vyno taurę nusipirksite lietuviško gintaro papuošalų“, – rašoma straipsnyje.
Vilniuje apsilankiusi lenkė tikina, kad visas Senamiestis skleidžia tikrą šventinę magiją – išpuoštos kavinės, viešbučiai, net gatvių užkampiai.
„Viename iš restoranų sužinojau, kad dalis šventinių dekoracijų Vilniuje šviečia kavos tirščių dėka. Todėl prie įėjimo stovi specialūs krepšiai, į kuriuos tuos tirščius reikia mesti. Laikais, kai stengiamės atsikratyti plastikinių šiaudelių, tai yra puiki ekologiška iniciatyva“, – neliko nepastebėtas ir Švč.Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios apšvietimas.
Straipsnis baigiamas rekomendacija nuvykti į Lietuvos sostinę – juk iš Varšuvos iki jos tėra mažiau nei 500 km, o skrydis trunka apie valandą.
„Ar tai ne dar viena galimybė savo kailiu pajusti šventinę nuotaiką? Kalėdinių mugių tradicija Lietuvos sostinėje užgimė gana neseniai, bet greitai prisitaikė prie šventinės atmosferos. Į Katedros aikštę galite išsiruošti su šeima ar draugais, vaikai liks sužavėti. Kiekvienas svečias ras ką nors, kas mieliausia jo širdžiai.
(…) Su kiekviena diena ir kiekvienu nueitu kilometru vis karščiau pamilsite šitą neįprastą, gyvą miestą, kuriam pavyko išsaugoti praeities dvasią ir ją suderinti su naujoviškumu. Nereikia važiuoti į Laplandiją, norint sutikti Kalėdų Senelį ir pajusti švenčių magiją. Nusipirk bilietą ir aplankyk vieną geriausių Europos mugių Vilniuje“, – įspūdžių pasakojimą pabaigia wp.pl autorė.