Investuoja šimtus milijonų
Išsiskirti unikaliomis paslaugomis – sudėtinga ir brangu. Visų pirma dėl to, kad pažangiausios gydymo technologijos keičiasi itin sparčiai ir kainuoja labai brangiai – dešimtis ar net šimtus milijonų eurų. Lietuvoje tokio mąsto investicijos sunkiai įmanomos, tad turime ieškoti kitų būdų išsiskirti, siekiant pritraukti medicinos turistų.
Skaičiuojama, kad 2030 m. Vakarų Europoje trūks apie 45 mln. darbuotojų.
„Tarkime vėžio gydymo technologijomis, apie kurias atsargiai buvo kalbama prieš dešimtį metų, šiuo metu jau nieko nenustebinsi. Dabar pristatoma pažangiausia protonų terapijos gydymo technologija – įsteigti ją taikančius gydymo centrus kainuoja nuo 20 iki 100 milijonų dolerių. Norint išsiskirti paslaugomis reikia milžiniškų lėšų“, – sako Laimutis Paškevičius ir atskleidžia, kad, pavyzdžiui, viena geriausių JAV klinikų, siekdama pritraukti medicinos turistų, per 10 metų į infrastruktūrą investuos per 6 mlrd. dolerių.
Milžiniškos investicijos rodo ir didžiulį medicinos turizmo potencialą. Senstant išsivysčiusių šalių visuomenėms jau dabar jaučiamas darbo jėgos trūkumas, be to, sparčiai auga išlaidos sveikatos priežiūrai. Skaičiuojama, kad 2030 m. Vakarų Europoje trūks apie 45 mln. darbuotojų. Beje, pastebima, kad itin auga ir medicinos turistų iš Afrikos srautai – turtingų žmonių ten daugėja, o kokybiškų medicinos paslaugų – dar trūksta.