Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Svetingiausios ir nesvetingiausios užsieniečiams šalys: ką aplenkė Lietuva?

Lietuva yra svetingesnė užsieniečiams nei Lenkija, Latvija, Rumunija, Bulgarija ir net Danija, bet nusileidžia daugeliui ne tik Vakarų, bet ir Afrikos bei Lotynų Amerikos valstybių.
Turizmas
Turizmas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tokį pasaulio valstybių paveikslą atskleidė įtakingo JAV dienraščio „The Washington Post“ portale publikuojamas žemėlapis.

Jame Lietuvos svetingumas užsieniečiams yra panašus, kaip kai kurių turistų mėgstamų šalių: Indijos, Argentinos, Tanzanijos.

Žemėlapio autorius Maxas Fisheris rėmėsi Pasaulio ekonomikos forumo ataskaita apie pasaulinį turizmą. Joje pateikiami duomenys apie 140 šalių gyventojų požiūrį į atvykstančius užsieniečius. Šią informaciją forumas surinko 2011–2012 m., klausdamas žmonių: „Kiek užsieniečiai laukiami jūsų šalyse?“ Taip norėta įvertinti, kiek šalys ir jų visuomenės yra atviros turizmui ir atvykėliams.

Raudonai pažymėtos nesvetingiausios šalys, mėlynai – mieliausiai priimančios atvykėlius.

Remiantis šiais duomenimis, svetingiausios šalys yra Islandija, Naujoji Zelandija ir Marokas. Toliau rikiuojasi turtingos ir taikios Vakarų šalys Airija, Kanada bei Austrija, turistų rojumi vadinami Tailandas ir Jungtiniai Arabų Emyratai bei, kad ir kaip būtų keista, kelios Vakarų Afrikos valstybės.

washingtonpost.com nuotr./`alių žemėlapis pagal svetingumą užsieniečiams
washingtonpost.com nuotr./Šalių žemėlapis pagal svetingumą užsieniečiams

Mažiausiai turistai laukiami Bolivijoje, Venesueloje ir Rusijoje. Jas lenkia valstybes iš neramaus Artimųjų Rytų regiono (Iranas, Pakistanas ir Saudo Arabija), Rytų Europos (Bulgariją) ir dvi kaimynes iš Rytų Azijos: Kiniją bei Šiaurės Korėją.

Anot rašinio autoriaus, tokių duomenų nelemia joks konkretus veiksnys, pavyzdžiui, gerovė ar vienam žmogui tenkanti BVP dalis (kitu atveju Vakarų šalys sąraše neužimtų tokių skirtingų vietų), atvykėlių skaičius (didžiausiais gali pasigirti tiek JAV, tiek žemai atsidūrusi Kinija).

Jis įžvelgė įdomią detalę: žemėlapis griauna tradicinį amerikiečių įsivaizdavimą apie pasaulį. Nors Artimuosiuose Rytuose ne viena valstybė nuspalvinta ryškiai raudonai, bendrai imant šis regionas atrodo neprastai. Kad aukštai atsidūrė turistų mėgstamas Marokas, nestebina, tačiau sunku tikėtis, kad Jemenas būtų aukščiau už Švediją ir Belgiją.

Vakarų Europa iš esmės yra draugiška užsieniečiams, bet greičiausiai dėl touchy imigracijos politikos ji prilygsta Užsachario Afrikai. Tuo metu JAV, kur stovi Laisvės statula ir kur „pavargusios, skurstančios ir vietos stokojančios masės gali kvėpuoti laisvai“, atsidūrė tik 140 vietoje, kur kas žemiau už Artimuosius Rytus.

Tiesa, autorius rado vieną tendenciją – ryšį tarp nedraugiškumo užsieniečiams ir nacionalizmo. Tai gali paaiškinti žemas Kinijos ir Šiaurės Korėjos vietas (nors šiuo atveju reikšmės esą gali turėti ir rasė), taip pat – Rusijos. Greičiausiai dėl šios priežasties daugeliui šalių nusileido JAV, Vokietija ir Japonija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos