„Kai tik turistai prisiregistruos viešbutyje, jiems bus išduota apyrankė su serijos numeriu, kuris atitiks jų asmens kodą. Be to, apyrankėje bus įrašyti kontaktiniai viešbučio, kuriame turistai apsistojo, duomenys“, – teigė ministrė Kobkarna Wattanavrangkula. Tokios priemonės turėtų padėti apsaugoti turistus, kurie užsibūtų vakarėliuose ar pasiklystų keliaudami atgal į viešbutį.
„Kitas žingsnis būtų – elektroninis sekimo įrenginys, tačiau tai dar nebuvo iki galo apsvarstyta“, – pridūrė ministrė.
„Draugužio sistema“, kai turistus lydėtų vietinis prižiūrėtojas, taip pat jau buvo aptarta. Kalbėta ir apie komendanto valandą bei žymiųjų Tailando vakarėlių, dėl kurių į salas renkasi daug jaunimo, sutrumpinimą.
Vis dėlto ministrės pasiūlymai sulaukė daug nepasitenkinimo, daugelis juos vadina neįgyvendinamais bei nesąžiningais turistų atžvilgiu. „Ar turistai tikrai pasakė, kad Tailandas yra toks blogas ir pavojingas, jog juos pačius dabar reiktų žymėti elektroninėmis apyrankėmis ar pastatyti šalia po sargybinį. Atsiprašau – „draugužį“, – nepatenkintai sakė Lee Cobaj, Puketo provincijos turizmo ekspertas.
Anot L.Cobaj, tai siunčia tikrai ne pačius maloniausius signalus turistams, besiruošiantiems atvykti į Tailandą. Be to, yra daugybė klaustukų. „Kas bus, kai turistai eis maudytis? Arba keliaus į SPA centrą? Kas mokės už tokias palydovo paslaugas? Kas prižiūrės, kad sistema tinkamai veiktų? Tai didžiulis įsibrovimas į privačią žmonių erdvę ir tai tikrai atbaidys turistus“, – nelogiškais siūlymais piktinasi ekspertas.
Skrodimas parodė, kad britė Hannah Witheridge Tailando paplūdimyje mirė nuo kelių galvos sužeidimų, o Davidas Milleris buvo nuskandintas. Po trijų savaičių nuo įvykio policija dar neturi ką suimti dėl nusikaltimo.
Visa situacija rodo labai didelį Tailando susirūpinimą dėl nužudymų. Be to, nuo gegužės 22 dienos šalyje įvesta ir karinė padėtis. Tailandas kiekvienais metais iš turizmo uždirba 10 proc. bendro vidaus produkto.