Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Taksisto koziris po Kirgiziją keliaujantiems Mikaičiams: „Bičiuliai, gal norit pirkti žmonas?“

Ankstesnės pasakojimo apie keliavimą po Kirgiziją dalyse pasakojau, kas gero nuolatiniame smoge paskendusiame Biškeke, ir džiaugiausi, koks šis miestas (skirtingai nei man buvo pasakota) yra saugus. Tiesa, mieste iš neturėjimo ką veikti nusileidi iki tokio lygio, kad kasdien šaudai tire ar vaikštai į kino teatrą žiūrėti filmo, įgarsinto rusiškai. Jaučiu, kad šito dar nesakiau, bet, manau, kad ir taip galima numanyti – Kirgizijoje yra labai daug rusų kalbos. Nors teoriškai oficiali yra kirgizų, tačiau praktiškai oficiali yra ir rusų.
Kelionė Kirgizijoje
Kelionė Kirgizijoje / V.Mikaičio nuotr.

Kirgizai, tiesa, skirtingai nei kazachai, tarpusavyje daugiau kalba kirgiziškai nei rusiškai. Tačiau rusų kalba yra iškabose, vitrinose ir daug kur kitur. Biškeke netgi eidavome valgyti į valgyklą pavadinimu „Фрунзе“.

Frunzė buvo sovietinis veikėjas, Spalio revoliucijoje kovojęs bolševikas, gimęs Biškeke. Sako, jo populiarumas nervino Staliną, kuris buvo superjautrus konkurencijos užuomazgoms. Sako, kad per kažkokią chirurginę operaciją, Stalino paliepimu, Frunzė buvo papjautas.

Na, o paskui, kaip įprasta sovietijoje, papjautasis buvo aktyviai to paties Stalino šlovinamas kaip didvyris ir jo vardu buvo pavadintas Biškekas, tuo metu besivadinęs Pišpeku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų